Soros György amerikai szervezete felpörgette a lobbitevékenységét, és Washingtonban szót emelt a magyar civiltörvény és a felsőoktatási törvény módosítása ellen is – jelentette a The Washington Free Beacon konzervatív portál a szervezet tevékenységi beszámolóit idézve.
A Soros György nevével fémjelzett Open Society Policy Center nevű amerikai szervezet az első félévben 4,6 millió dollárt költött arra, hogy lobbizzon bizonyos ügyek mellett vagy épp ellen Washingtonban – írta a The Washington Free Beacon a szervezet törvény által előírt tevékenységi beszámolója alapján.
Ez az összeg majdnem annyi volt, mint amennyit tavaly költöttek erre a célra egész évben. A központ három lobbistát is foglalkoztat, akik a szenátusban, a képviselőházban, a Nemzetbiztonsági Tanácsnál, illetve a védelmi és a külügyi tárcánál vetették be magukat.
A portál úgy fogalmazott, hogy a liberális milliárdos drasztikusan kiszélesítette azoknak a kérdéseknek a körét, amellyel kapcsolatban befolyásolni próbálta a washingtoni döntéshozók véleményét.
Már olyan magyar törvények ellen is szót emelt, amelyeket az általa támogatott civil szervezetek elleni támadásként jellemeztek korábban – tették hozzá.
A beszámolókból kiderül, hogy az Open Society Policy Center az első negyedévben csak három üggyel foglalkozott, a másodikban viszont már 17-tel.
Megszólaltak például a Soros által alapított CEU elleni felsőoktatási törvénymódosítás, illetve a civiltörvény átírása miatt is, ez a két terület tételesen is szerepel a tevékenységi beszámolóban – számos további, más országokat és kérdéseket érintő téma mellett.
A The Washington Free Beacon azt is megjegyezte, hogy a központ költségvetése hasonlóan megugrott 2013-ban, ami a beszámoló szerint akkor a szervezet "átfogó bevándorlási reformjának" elfogadtatásához kapcsolódott.