Bejelentette távozását a CEU rektora
2021 óta töltötte be ezt a tisztséget a bécsi egyetemen Shalini Randeria, aki lemondása után kutatásaival foglalkozik majd.
2021 óta töltötte be ezt a tisztséget a bécsi egyetemen Shalini Randeria, aki lemondása után kutatásaival foglalkozik majd.
Mivel már évek óta nem tudtak hallgatókat felvenni, a kuratórium kezdeményezte a Közép-európai Egyetem engedélyének visszavonását, ez azonban távolról sem jelenti azt, hogy mindennek vége. A kutatások, diplomát nem adó képzések, társadalmi és tudományos kapcsolatrendszerek például mind megmaradnak – mondta el a hvg.hu-nak Kontler László rektorhelyettes. Mi lesz a budapesti egyetem sorsa és milyen jövő vár az intézményre Bécsben? Megkérdeztük.
Visszavonják a Közép-európai Egyetem (CEU) licencét, azaz néhány évvel azután, hogy a kormány elüldözte az egyetemet az országból, már papíron is beszüntetik a magyar képzésüket.
Az Ab azzal indokolta az elutasítást, hogy a panaszosok az időközben elfogadott új törvényre nem terjesztették ki a beadványukat.
A lépésre az Európai Bíróság tavaly őszi ítélete kényszerítette a döntéshozókat, de ettől még nem fog visszajönni a CEU.
Az egyetem közleményében leszögezte, helyzetükön nem változtat, hogy módosíthatják az intézményt korábban elüldöző törvényt.
Szombaton este nyújtotta be a parlamentnek a törvényjavaslatot a kormány.
Nagy orvosi béremelésről hoztak törvényt, de kérdés, hogy ez milyen változásokat hoz magával; elkaszálta az Európai Bíróság a Lex CEU-t; lakásáfa-csökkentést ígért a miniszterelnök. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Uniós jogot sért a lex CEU, a Babylabnak mégis mennie kell.
Az egyetemet alapító magyar–amerikai üzletember szerint a magyar kormány továbbra is lábbal tiporja az uniós jogot, a legújabb áldozata pedig az SZFE.
Ismertette terveit a Közép-Európai Egyetem, miután az Európai Bíróság jogsértőnek ítélte a lex CEU-t.
Sérti az uniós jogot a magyar nemzeti felsőoktatási törvény 2017-es módosítása, ezért ezeket a rendelkezéseket meg kell semmisíteni - mondta ki az Európai Bíróság. Ez a jogszabály-módosítás Magyarországon csak a Soros György által létrehozott Közép-Európai Egyetemet (CEU) érintette. Az ítélet kimondja, hogy a Magyarország által bevezetett azon feltételek, amelyek lehetővé teszik a külföldi felsőoktatási intézmények tevékenységének Magyarország területén való gyakorlását, az uniós joggal összeegyeztethetetlenek.