Világ MTI 2017. január. 26. 18:43

Ő a Bond-filmekből ismert Q a valóságban

A James Bond-filmek különleges kütyükért felelős Q-jának való életbeli megfelelője egy nő - árulta el a brit hírszerzés igazgatója.

Alex Younger, az MI6 vezetője, a londoni Women in IT Awards rendezvényen fedte fel a brit titkosszolgálat apró kulisszatitkát, hogy a hírszerzéshez való csatlakozásra buzdítsa a hallgatóságot.

"Ha bármelyikőjük szeretne csatlakozni hozzánk... akkor a valódi Q örömmel találkozik vele, és magam is örömmel jelentem be, hogy az igazi Q bizony nő" - mondta Younger.

Az igazgató szerint nem könnyíti meg a brit titkosszolgálat életét, hogy a James Bond-filmekben megjelenő ügynökök mindig sikkesek, és elitegyetemeken végezték a tanulmányaikat.

Younger szerint ezzel ellentétben épp az a fontos számukra, hogy Nagy-Britannia minden egyes közösségéhez elérjenek, ezáltal biztosítva, hogy a legjobbakkal dolgozzanak együtt, függetlenül attól, hogy ki, milyen háttérrel rendelkezik.

Az igazgató egyébként nemrég úgy nyilatkozott, hogy a valódi brit titkosszolgálat nem venné fel soraiba James Bondot, hiába menti meg rendre a világot a katasztrófától.

Younger akkor úgy fogalmazott, hogy a valódi kémeknek bonyolult morális és fizikai kihívásokkal kell megküzdeniük a világ legfélelmetesebb körülményei között, ami eleve kizárja a 007-es alkalmazását, hiszen benne nincs meg a szükséges szilárd erkölcsi tartás.

A szerdai londoni rendezvényen az MI6 vezetője ugyanakkor elismerte, hogy a 007-esnek hála "az összes ellenségünk azt hiszi, hogy minden bokor mögött egy MI6 ügynök lapul, és tízezerszer hatalmasabbnak gondolnak minket, mint amekkora a valóságban vagyunk".

Q karakterét mindig is férfiak alakították a filmvásznon, mások mellett Desmond Llewelyn, Geoffrey Bayldon és John Cleese. A két legutóbbi Bond-filmben Ben Whishaw brit színész bújt a kütyüszakértő bőrébe.

 

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.