Világ MTI 2016. február. 11. 08:31

Atom-tengeralattjárót küldenek a Kedves Vezető fiának elrettentésére

Az Egyesült Államok nukleáris meghajtású tengeralattjárót vezényel Dél-Koreába, hogy szükség esetén védelmet nyújtson az országnak Észak-Korea ellen – közölték csütörtökön Szöulban.

Az amerikai haditengerészet North Carolina nevű atom-tengeralattjáróját irányították az ázsiai országba – közölte a dél-koreai védelmi minisztérium. Az amerikai hadsereg a lépéssel óva inti Észak-Koreát, egyben a hadászati eszközök jelenlétével megerősíti azt, hogy elkötelezett Dél-Korea védelme iránt.

A tárca egyben közölte, hogy idén márciusban Dél-Koreába érkezik a John Stennis nukleáris meghajtású repülőgép-hordozó és részt vesz majd az amerikai–dél-koreai hadgyakorlaton.

A North Carolinát nukleáris reaktor hajtja meg, fedélzetén 130 tengerész szolgál. A fegyverzetét Tomahawk manőverező robotrepülőgépek és MK48 torpedók alkotják. A robotrepülőgépek kilövésére 12 rakétaindító áll rendelkezésre. A tengeralattjáró maximális sebessége 46 kilométer óránként.

Észak-Korea vasárnap nagy hatótávolságú rakétával Föld körüli pályára állított egy műholdat. A nemzetközi közösség szerint a műholdfelbocsátás csak ürügy volt ahhoz, hogy Észak-Korea kipróbáljon egy nagy hatótávolságú rakétát. Azt megelőzően, január hatodikán Phenjan arról számolt be, hogy sikeres hidrogénbomba-kísérletet hajtott végre.

 

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.