A statisztikák szerint a menekültek tíz százaléka követ el bűncselekményeket Németországban, jellemzően nem azok, akik a háború elől menekülnek, hanem Balkánról, Kaukázusból, és Afrikából bevándorlók, akik korábban saját országukban is bűnözők voltak. A német bűnügyi rendőrség szakszervezetének elnöke szerint már a menekültáradat előtt voltak rizikók az ország biztonságára nézve, azóta, amióta a schengeni rendszer létezik.
A német bűnügyi rendőrség, a Kriminalpolizei szakszervezetének elnökével készített interjút a Die Welt. André Schulz korábban határozottan a kerítéssel szemben foglalt állást, most pedig feltették neki a kérdést, hogy ha nem a határzárral, akkor hogyan lehetne megállítani a menekültáradatot.
A BDK elnöke azt mondta: a menekültek számát muszáj csökkenteni, hogy újra rendezett viszonyok legyenek, és emberi körülmények között lehessen elszállásolni az országba érkező migránsokat. Szerinte a politika nem foglalkozik az igazi problémamegoldással, csupán a tüneteket próbálják enyhíteni. Azt inkább senki nem szeretné elképzelni, hogy újra kerítések álljanak a határokon.
Schulz szerint már a menekültáradat előtt voltak rizikók az ország biztonságára nézve, azóta, amióta a schengeni rendszer létezik. A terrorveszély azonban az utóbbi hónapokban nem növekedett, egy potenciális terrorista ugyanis nem szeretné magát regisztráltatni a többi érkező menekülttel együtt.
Természetesen általában véve növekszik a bűncselekmények elkövetésének valószínűsége, ha ennyi ember érkezik az országba – tette hozzá. Megemlítette, hogy például Braunschweigba 500 migráns helyett 3000 jött, ezzel együtt pedig megnőtt a lopásos és betöréses bűncselekmények száma, amiket jellemzően nem a háborús országokból érkező migránsok, tehát nem szírek, afgánok, irakiak, hanem a Balkánról, Kaukázusból, és Afrikából bevándorlók követtek el és korábban már saját országukban is volt gondjuk a rendőrséggel.
Problémát okoznak a grúzok is, Schulz szervezett bűnbandákról is említést tett. Fiatal grúzokat toboroz ugyanis az orosz maffia, akik menekültként Németországban regisztráltatják magukat, ezzel egyéves tartózkodási engedélyt is kapnak, majd jellemzően betöréseket és bolti lopásokat bíznak rájuk. A menekülttáborokban azonban nem tapasztaltak olyat, hogy bűnbandák alakultak volna.
A menekültek tíz százaléka követ el bűncselekményeket – mondta az interjúban az elnök, hozzátéve: nem csak szívsebészek vannak a migránsok között, de a tömeg nagy része békés és hálás.