Világ MTI 2015. november. 05. 12:44

Nincs még bizonyíték arra, hogy robbanás lett volna az orosz gépen

Az egyiptomi polgári repülésért felelős miniszter azt mondta, egyelőre semmilyen adat nincs, ami alátámasztaná a feltételezést, hogy a szombaton lezuhant utasszállítón pokolgép robbant volna. A brit védelmi minisztérium eközben bejelentette, hogy "kis létszámú brit katonai kontingenst" vezényelt Sarm-es-Sejkbe. Az ottragadt brit turistákat pénteken kezdik hazaszállítani.

Az orosz utasszállító sínai-félszigeti tragédiáját vizsgáló nyomozók egyelőre nem találtak bizonyítékot arra, hogy robbanás okozta a katasztrófát - közölte csütörtökön az egyiptomi polgári repülésért felelős miniszter. Hosszam Kamal közleményében úgy fogalmazott, hogy egyelőre nincs semmilyen bizonyíték vagy adat, amely ezt a feltételezést támasztaná alá.

Felhívta a figyelmet arra, hogy a sarm-es-sejki repülőtér továbbra is fogad repülőgépeket, a nap folyamán 23 orosz, nyolc ukrán, három olasz és két szaúdi, továbbá 22 belföldi járat landol a légikikötőben.

A politikus nyilvánvalóan Philip Hammond brit külügyminiszter nyilatkozatára reagált, miszerint "jelentős a valószínűsége" annak, hogy robbanószerkezet okozhatta az Egyiptomban lezuhant orosz utasszállító repülőgép hétvégi katasztrófáját. Továbbá arra is reagált, hogy a brit kormány teljesen leállította a légi forgalmat Nagy-Britannia és Sarm-es-Sejk repülőtere között, majd példáját követte Hollandia is.

Az egyiptomi üdülőhelyen ragadt mintegy 20 ezer brit turista hazaszállítása pénteken kezdődhet Hammond külügyminiszter reményei szerint. Arra a kérdésre, hogy az orosz repülőgép lezuhanását az Iszlám Állam által elkövetetett esetleges merénylet is okozhatta-e, Hammond úgy fogalmazott, hogy "ez is a lehetőségek között van".

A brit védelmi minisztérium csütörtökön bejelentette, hogy "kis létszámú brit katonai kontingenst" vezényelt Sarm-es-Sejkbe. A kontingens feladata az, hogy segítsen az üdülőhelyen tartózkodó brit konzuli személyzetnek "logisztikai és biztonsági" ügyekben.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.