Görögország megerősítette szerdán a rendőri jelenlétet a Törökországgal közös szárazföldi határán, hogy megakadályozza a menekültek tömeges beáramlását.
A rendőri jelenlét fokozása mellett helyreállítják a két ország között mintegy 10 kilométer hosszan húzódó kerítést is, amely a februári áradások nyomán megrongálódott. A görög-török határ többi része az Evrosz folyó vonalán húzódik, amely egy helyenként elaknásított terület, ahol az utóbbi években már több tucat migráns vesztette életét átkelés közben a folyón, vagy valamelyik aknamezőn.
A görög állam Oresztiáda település közelében még 2012-ben létesített kerítést az illegális bevándorlás megfékezésére. Ennek következményeként a migránsok azóta inkább az Égei-tengeren keresztül vágnak neki a Görögországba vezető útnak. Múlt szombat óta négy hajótörésben több tucat migráns vesztette életét e veszélyes próbálkozás közben, és most egyre többen ismét a szárazföldi útvonalat választják a Görögországba jutáshoz.
A Törökországgal határos görög régió, Kelet-Makedónia és Thrákia rendőrségi forrásai az EFE spanyol hírügynökséget szerdán arról tájékoztatták, hogy egyelőre nem lehet a szárazföldi úton érkező menekültek növekvő számáról beszélni. Vaszilisz Mavridisz, Oresztiáda polgármestere ugyanakkor azt mondta, hogy a következő hetekben erre számítanak.
Az érkezők száma az utóbbi hónapokban stabilnak bizonyult, naponta 30-40-en lépték át a határt, de a határ török oldalán lévő Edirnében jelenleg legalább 700-an várnak arra, hogy ezt megtegyék - hangsúlyozta. A török média szerint a rendőrség Edirnében 2 ezer embert, elsősorban szíriai menekültet tartóztatott fel, megakadályozva őket abban, hogy elérjék a görög-török határt.
Mavridisz elmondta, hogy eddig még minden a megszokott rendben zajlik a városban, viszont érezhető "egyfajta nyugtalanság". Hozzátette, hogy az önkormányzat már előkészületeket tett annak érdekében, hogy ha szükség van rá, tudjon ételt osztani és szállást biztosítani az érkezőknek.