Világ hvg.hu/MTI 2015. május. 14. 18:38

Fontos és komoly emberek üvöltötték egymásba karolva a világslágert - videó

A törökországi Antalyában tanácskoztak két napig a NATO-országok külügyminiszterei. A tisztviselők a szerdai ülésnap után úgy tűnik, megtalálták a módját a feszültségoldásnak és egy török zenekarral együtt elénekelték az 1985-ös jótékonysági slágert, a We are the world-öt. A közös éneklésben részt vett többek között a görög és a török külügyminiszter, valamint a NATO főtitkára, Jens Stoltenberg és az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, Federica Mogherini is.

Dalra fakadtak a NATO vezető diplomatái a külügyminiszteri tanácskozás gálavacsoráján: az internetre feltett video szerint nagy átéléssel énekelték a nyolcvanas évek nagy slágerét, a We are the World című számot.

Az előadásra az Enbe Orkestrasi török zenekar vezetője kérte fel őket a törökországi Antalya melletti, tengerparti szállodában tartott szerda esti vacsorán, mondván, befejezésül csatlakozzanak a zenészekhez, és énekeljenek el egy "békedalt".

A felvételen látszik, hogy a török és a görög külügyminiszter egymás kezét fogva dalolta Michael Jackson és Lionel Richie 1985-ös számát, s csatlakozott hozzájuk Jens Stoltenberg NATO-főtitkár, Federica Mogherini, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője és sok más diplomata. John Kerry amerikai külügyminiszter nem volt az éneklők között, ő korábban távozott a törökországi tanácskozás helyszínéről. A képeken látható, hogy a diplomaták eleresztették magukat, egyesek még nyakkendőt sem viseltek.

Ez volt az első NATO-külügyminiszteri tanácskozás 2011 óta, amelyet nem Brüsszelben rendeztek.

 

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.