2014. december. 12. 21:23 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. december. 12. 21:23 Világ

Kanadai templomban kapott menedéket a kitoloncolásra ítélt magyar család

Egy lutheránus templomban kért és kapott menedéket az a magyar család, akiknek a kitoloncolását rendelték el korábban a kanadai hatóságok.

Egy hónappal ezelőtt utasították el egy Vancouver melletti Abbotsfordban élő magyar család menedékkérelmét a kanadai hatóságok. A család egyszer csak eltűnt, de most kiderült, hogy a közelben lévő Langley egyik luteránus templomában kértek menedéket.

A templom lelkésze, Karl Keller csütörtökön sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a család náluk kapott menedéket. Hogyan is mondhattam volna nemet egy családnak, amely ennyi mindenen ment keresztül - fogalmazott a lelkipásztor a globalnews.ca szerint.

A kanadai lapok szerint J. Marianna négy évvel ezelőtt menekült két gyerekével Kanadába, mert állítása szerint családon belüli erőszak elszenvedője volt, volt partnere megütötte őt és a karját is eltörte. A nő három állást vállalt odakint, hogy eltartsa családját, de menedékkérelmüket novemberben elutasították, mert a bíró úgy vélte, nincsenek helyrehozhatatlan lelki sérüléseik, és ha vannak, azokat Magyarországon, vagy más uniós országban kell kezelni.

Keller lelkipásztor szerint az idegenrendészeti eljárás során hibáztak, különösen ami a gyerekek szükségleteit illeti. Azt mondta, valami nem stimmel, ha Kanada azt állítja, hogy a család által elszenvedett visszaéléseket helyteleníti, de mégis hazaküldik őket.

A Walnut Grove luteránus templom tavaly egy salvadori menekültet, Jose Figueroát fogadta be, hogy elkerülje a kiutasítást, a férfi a mai napig a templomban dolgozik.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.