Putyinék szupernehéz hordozórakéták gyártásába kezdenek
Egy teljesen új rakétatípus építésébe fognak az oroszok. Ennek hordképessége első ütemben 70-80 tonna lesz, és elérheti a 120-150 tonnát is. Az orosz elnök előzetes jóváhagyását adta a tervhez.
Az orosz elnök előzetes jóváhagyását adta a szupernehéz hordozórakéták gyártására vonatkozó tervekre – jelentette be kedden Dmitrij Rogozin, az űrkutatásért és űriparért is felelős orosz miniszterelnök-helyettes.
A politikus hangsúlyozta, hogy elnöki szinten most először hangzottak el az orosz űrkutatási hivatal, a Roszkoszmosz elképzelései a szupernehéz rakéta építéséről. Korábban erről csak szóbeszéd szintjén lehetett hallani – mondta.
Az orosz tervek szerint az Angara hordozórakéta könnyű, középső és nehéz változata után egy teljesen új rakétatípus építésébe fognak. Ennek hordképessége első ütemben 70-80 tonna lesz, és elérheti a 120-150 tonnát is – mondta Rogozin, és hozzátette, hogy a szupernehéz rakéták gyártása 2020 után valósulhat meg.
Az amerikai űrhivatal, a NASA a múlt héten jelentette be, hogy szupernehéz rakéta építésébe kezd, amelynek tesztelése legkorábban 2018 végén lesz. Ennek első változata 77 tonna hasznos terhet szállíthatna. A Space Launch System (SLS) nevű rakétájával várhatóan 2025-ben ember indulhat a Marsra, és ezt a rakétát használnák a sokat vitatott aszteroidabefogó küldetéshez is.