2014. augusztus. 18. 11:56 MTI Utolsó frissítés: 2014. augusztus. 18. 11:55 Világ

Tibetben reklámozza a vegyes házasságot a kínai kormány

A békés együttélést elősegítendő a nemzetiségek közötti vegyes házasságokat népszerűsíti különböző kedvezményekkel a kínai kormány Tibetben.

A kínai kormány által fenntartott tibeti hírportálokon és a hivatalos sajtóban az elmúlt hetekben érezhetően megsokasodtak a kínai han nemzetiség és a Tibetben honos huj nemzetiség közötti frigyekkel kapcsolatos híradások.

A Tibetben szerelembe eső kínai lány története vagy a szülők ellenkezését is leküzdő kapcsolatok bemutatása által Peking célja a vegyes házasságok népszerűsítése a régióban.

A kezdeményezéshez Csen Csüen-kuo, Tibet kommunista párttitkára adta a nevét, az újságoknak a szorosabb etnikai kapcsolatok fontosságát hangoztatva, mondván, hogy annak kiváló csatornája a nemzetiségek közti házasság, ami a kínai kultúra elismerése is. Csen a helyi sajtóban másfél tucatnyi vegyes házasságra lépő párral fotózkodva adott bizonyítékot szavaira.

A vegyes házasságok reklámozása az elmúlt években időről időre előkerül az állami sajtóban. Mindez az 1951 óta Kínához tartozó terület jobb integrálódását szolgálja, és a kínai puha erő egyik válfajának tekinthetők. A vegyes házasságokat a hatóságok is jutalmazzák, az ilyen párok mentesülnek például az egykepolitika alól, akár három gyerekek is vállalhatnak és adókedvezményben is részesülhetnek.

A hivatalos statisztikák szerint a kampánynak van kézzelfogható eredménye, a vegyes házasságok száma az elmúlt öt évben évente kétszámjegyű növekedést mutatott, így a 2008-as 666 után tavaly már 4795 han és huj nemzetiségű párt regisztráltak.

 

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.