2014. július. 28. 18:53 MTI Utolsó frissítés: 2014. július. 28. 18:49 Világ

Csaknem porig égett Kína legrégebbi katedrálisa

Tűz martaléka lett Kína egyik legrégibb, gótikus és román stílusban épített katedrálisa a kelet-kínai Ningpo városában. Csak a főépület váza maradt épen – jelentette a kínai média hétfőn.

A lángok nem sokkal hajnali egy óra előtt csaptak fel, egyelőre nem tudni, miért. Ötven tűzoltó körülbelül két órán át dolgozott a helyszínen.

A helyszíni riportokban megszólaló tűzoltók maguk is szomorúan számoltak be arról, hogy teljesen kiégett a különösen szép belső terű, kőből épített templom. Senki sem sérült meg.

A gótikus harangtoronyban és a kisegítő épületekben nem esett kár. Egy alkalmazott azt mondta, hogy a tűz az oltár környékéről indult és terjedt tovább. Az okokat vizsgálják.

A Csiangpej római katolikus székesegyház Csöcsiang tartomány Ningpo városának nevezetessége és szimbóluma, 1872-ben építették.

Ningpo kikötőjébe az első ópiumháborút lezáró 1842-es Nankingi Egyezmény után sok nyugati hajó futott be, velük jó néhány misszionárius is érkezett. A város ma is arról nevezetes, hogy itt van az ország egyik legnagyobb keresztény közössége. Egy 2005-ös felmérés szerint az egyházmegyében 25 ezer katolikus hívőt tartottak nyilván.

A városközpontban található templom rendkívül népszerű volt nemcsak a hívők körében. A turisták is sokat fényképezték.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 15. 14:45

Technostressz, kiégés, home office – áldjuk vagy átkozzuk a Covidot azért, amivé a munkahelyek váltak?

Az öt éve kitört járvány társadalmi, gazdasági hatásai jóval távolabb mutatnak, mint gondoltuk. A HVG új sorozatában ezt járjuk körbe különböző aspektusokból; ebben a cikkünkben arról lesz szó, hogy miként zajlott a kényszerűnek tűnő digitális átalakulás, amely nemcsak a munkaerőpiacra, a cégekre volt súlyos hatással, hanem a mentális állapotunkra is. Miért nem teljesen egyértelmű még ma sem a home office megítélése, hogyan változtak meg az elvárt vezetői és munkavállalói kompetenciák, és mi az a VUCA/BANI-világ, amelyben élünk? Szakértőket kérdeztünk.