2013. november. 29. 17:40 MTI Utolsó frissítés: 2013. november. 29. 17:39 Világ

Vasárnapra ígérik a végjátékot a thaiföldi kormányellenes tüntetők

Csak pár órát időzött pénteken a thaiföldi hadsereg bangkoki főhadiszállásán az a körülbelül ezer tüntető, akik erőszakkal mentek be oda. Betörték a kapukat, de sokan a kerítésen átmászva jutottak a főhadiszállásra, amely Bangkok történelmi negyedében van. Zászlókat lengettek, sípokkal fütyültek és azt követelték, hogy a hadsereg valljon színt: kinek az oldalán áll, a tüntetőkén, vagy a Thakszin-rezsimnek nevezett kormányén.

A tömeg az épületekbe nem jutott be, több száz katona pedig a házak balkonjairól békésen nézelődve fogadta a történéseket.

"A hadsereg azt szeretné, ha mindegyik oldal az ország legfőbb érdekeit szem előtt tartva oldaná meg a problémát" – mondta a hadsereg szóvivője, majd a tömeg békésen elszállingózott.

A főhadiszállás területének átmeneti megszállása inkább csak jelképes volt, mivel a hadsereg három nappal ezelőtt áttelepítette főparancsnokságát Bangkok egyik északi külvárosába.

Pénteken további négy helyszínen tüntettek Bangkokban, köztük a pénzügyminisztériumnál, amelyet hétfő óta tartanak megszállva. Csütörtökön elutasították a kormányfő tárgyalási ajánlatát, és a tüntetést vezető Szuthep Thaugszuban, az előző kormány miniszterelnök-helyettese azt mondta: a következő egy-két napban "jön a végjáték".

A politikus vasárnapra újabb állami épületek megszállására ígérte, egyebek mellett a városháza, a rendőr-főkapitányság és még négy minisztérium elfoglalására.

Thaiföldön vasárnap óta tízezrek demonstrálnak, hogy megdöntsék az általuk Thakszin-rezsimnek nevezett kormányt, mivel az szerintük valójában Jinglak bátyjának, a börtön elől külföldre menekült Thakszin Sinavatra korábbi kormányfő irányítása alatt áll. Jinglak nem hajlandó lemondani, de erőt sem akar alkalmazni a tüntetőkkel szemben, akik a hatóságok szerint napról napra kevesebben vannak.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?