2013. november. 25. 18:08 MTI Utolsó frissítés: 2013. november. 25. 18:06 Világ

Martonyi palesztin kollegájával találkozott

Közel-keleti útjának első napján Martonyi János külügyminiszter Rámalláhban Rijád al-Malki palesztin külügyminiszterrel a békefolyamatról és más közel-keleti témákról tárgyalt.

A magyar külügyminiszter az MTI tudósítójának elmondta, hogy palesztin kollégájával tájékoztatták egymást a béketárgyalásokkal kapcsolatos álláspontjukról, valamint véleményt cseréltek más nemzetközi kérdésekről, így Iránról és Szíriáról is.    

A magyar diplomácia vezetője leszögezte, hogy Magyarország továbbra is támogatja egy független, életképes és területileg összefüggő palesztin állam létrehozását. „Magyarország barátja Izraelnek, barátja a palesztin népnek, és kiegyensúlyozott közel-keleti politikánkat ismét sikerült kifejezésre juttatnunk, ezúttal a palesztin félnek” - közölte Martonyi János.    

Budapest érdekelt a Palesztin Nemzeti Hatóság és a Magyarország közötti kapcsolatok továbbfejlesztésében - hangsúlyozta a miniszter, aki Rámalláhban bejelentette, hogy a „Stipendium Hungaricum” ösztöndíjprogram keretében növelik a palesztin diákoknak adott ösztöndíjak számát.    

Martonyi János visszatér a Palesztin Nemzeti Hatóság területére, ahol egy fogyatékos gyermekeket tanító betlehemi iskolának adományt ad át. „Itt is elsősorban a baráti gesztus az elsődleges”- közölte a külügyminiszter.

Martonyi János délelőtt Izraelben a Jad Vasem holokauszt intézetben kezdte meg közel-keleti útját, ahol elhelyezte a megemlékezés koszorúját, majd Avigdor Liberman külügyminiszterrel munkaebéden vett részt. Ezután a magyar diplomaták Rámalláhba utaztak, ahol a Palesztin Hatóság vezetőivel tárgyaltak.

Hirdetés
hvg360 Csendes-Erdei Emese 2024. december. 01. 17:00

Törley Katalin: Amíg így becsmérlik a pedagógusokat, nem megyek vissza tanítani

Nem biztos, hogy még az ő életében olyan lesz az oktatási rendszer, ahova szívesen visszamenne dolgozni, de most ezért dolgozik – mondta a HVG-nek Törley Katalin, a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium polgári engedetlenség miatt elbocsátott pedagógusa. Kisstílű bosszúállásként értelmezi, hogy olyan igazgatók sem kaptak lehetőséget a folytatásra, akikkel a szülők és a diákok is elégedettek voltak.