2013. szeptember. 27. 15:15 MTI Utolsó frissítés: 2013. szeptember. 27. 15:14 Világ

Tagadták a muszlim fanatikusok a brutális brit katonagyilkosságot

Ártatlannak vallotta magát pénteken az a két muszlim fanatikus, akik májusban több száz járókelő szeme láttára brutális kegyetlenséggel meggyilkoltak egy brit katonát a délkelet-londoni Woolwich kerületben.

A 28 éves Michael Adebolajo és a 22 éves Michael Adebowale a börtönből videókapcsolaton keresztül tett vallomást. A két férfi tagadta Lee Rigby 25 éves afganisztáni háborús veterán meggyilkolását.

A vádlottak emellett kizárólag nevüket mondták meg, mindketten felvett iszlám nevüket használták: Adebolajo Mujahid Abu Hamzának, Adebowale pedig Ismail Ibn Abdullahnak nevezte magát. Tárgyalásuk a tervek szerint november 18-án kezdődik.

Az orvosi halottvizsgálatkor megállapították, hogy a katona halálát vágott sebek okozták.

A két nigériai származású, brit állampolgárságú muszlim fanatikus májusban kocsival felhajtottak a járdára, szándékosan elütötték a szolgálaton kívüli Rigbyt, majd a sérültet késekkel és húsvágó bárdokkal összekaszabolták, a holttestet pedig az úttestre dobták.

A világszerte megdöbbenést keltő gyilkosságot elkövető két tettes, Michael Adebolajo és Michael Adebowale a bűncselekmény után megvárták a nagy erőkkel kiérkező fegyveres rendőri egységeket, és a kivonuló rendőrökre is rátámadtak. Ez utóbbiak több lövéssel megsebesítették őket.

A brit kormány terrorcselekménynek minősítette a támadást.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.