2013. július. 31. 10:12 MTI Utolsó frissítés: 2013. július. 31. 10:07 Világ

Tűz ütött ki a parajdi sóbányában, 800 embert evakuáltak

Szerda hajnalra eloltották a parajdi sóbányában előző nap keletkezett tüzet, sérülés nem történt, de a turisták még néhány óráig nem térhetnek vissza a gyógykezelésre kialakított tárnákba - közölte Sebestyén József főmérnök.

Kedden mintegy nyolcszáz látogatót evakuáltak Székelyföld egyik leglátogatottabb idegenforgalmi létesítményéből, amikor néhány szinttel az idült légúti betegségek kezelésére 120 méteres mélységben kialakított kezelőközpont alatt füstöt észleltek. A főmérnök szerint a tűz rövidzárlat miatt keletkezhetett.

"Ez egy szűk, kétszer kétméteres szellőztető tárna, ebben volt egy földréteg, amely fel volt fával dúcolva mintegy tíz méteren. Ez a szerkezet gyulladt meg, leégett és összedőlt. Azért volt nehéz eloltani a parázstömeget, mert nagy volt a hő. Ötven palack poroltó nem ért semmit, aztán gyorsan (...) elárasztottuk azt a részt vízzel" - ecsetelte a 12 órát igénylő oltást a főmérnök.

Hozzátette, sikerült elkerülni a pánikot, a kezelőrészlegen nem volt füst, amikor észlelték a bajt, több látogatót már nem engedtek le, a bányában tartózkodókat pedig mintegy félóra alatt "óvatosan" kiterelték. "Folyik a szellőztetés, a termek átmosása friss levegővel. Hogy mennyire vette be a fal a szagokat és mikor tisztul ki, nem tudom: remélem, hogy holnap reggel már látogatható lesz" - mondta szerdán Sebestyén József.

A parajdi sóbányában, ahol Európa legnagyobb sótartaléka található, a július-augusztusi csúcsidényben napi háromezer ember is megfordul, a látogatók felét teszik ki azok, akik naponta több órás gyógykezelésre járnak a sótárnákba. Számukra a kiesést a sóbánya megtéríti - ígérte a főmérnök.

Hirdetés
Gazdaság Sztojcsev Iván 2025. január. 08. 11:41

Lázár bejelentette: 20 perc késés után visszajár a vasúti jegyár fele, buszt küldenek nyáron a vonat helyett, ha nincs klíma

Tíz vállalással indította el Lázár János az évet: a miniszter bejelentette, hogy júniustól 20 percnél nagyobb késés után visszajár a jegyár fele, buszos rásegítéssel készülnek a nyári főszezonra, és mellékesen azt is elmondta, hogy decemberben a GYSEV-ben még nagyobb tulajdonrészt szerzett a magyar állam, úgyhogy több dunántúli megye teljes hálózatát átadják.