2013. július. 08. 17:11 MTI Utolsó frissítés: 2013. július. 08. 17:10 Világ

Bűzlő csirkelábüzlet: 46 éves húst akartak eladni

Több évtizedes csirkelábakra lelt a rendőrség egy rajtaütés során a dél-kínai Kuanghszi-Csuang autonóm terület székhelyén, Nanningban. A legrégebbi csirkeláb a kulturális forradalom kezdeti időszakából, 1967-ből származik - írta a hongkongi South China Morning Post című napilap helyi forrásokra hivatkozva hétfőn.

A közkedvelt kínai csemege egy raktárban várta a feldolgozást. A csaknem 20 tonna árut minden jel szerint a szomszédos Vietnamból csempészték Kínába.

A szárnyasok lábait fagyasztott állapotban szállították, majd különleges eljárással juttatták azokat külsőleg és súlyukat tekintve piacképes állapotba. Ehhez egyebek közt fehérítőt, vegyszereket és más színezékeket alkalmaztak.

A csirkeláb matuzsálemek rekonstrukciós technikájában élenjáró csapat egy kilogramm lábból másfél kilogramm friss lábat volt képes varázsolni - állították a hatóságok. Ezzel tonnánként 16 ezer jüan (600 ezer forint) nyereségre tettek szert.

A Hszinhua hírügynökségnek Li Csian-min, a helyi közbiztonsági hivatal alkalmazottja elmondta, hogy a feldolgozó létesítmény már messziről bűzlött. Odabent - védőfelszerelés, gázálarc nélkül - összesen egy-két percet lehetett kibírni.

A rendőrség tájékoztatása szerint a rossz minőségű hús forrása főleg Vietnam. A hatóságok hét ilyen esetben jártak el a térségben, s 20 millió jüan (745,5 millió forint) értékű hamisított terméket foglaltak le.

A rendőrség illetékese arról is beszámolt, hogy az utóbbi időkben nem csökkent a medvemancsok illegális behozatala, tavaly összesen 141 darabot koboztak el. Ezek állaga ugyancsak sok kívánnivalót hagyott maga után, ugyanis java részük rothadásnak indult. Az éttermekben ezért is elővigyázatosságból általában megfőzik a mancsokat. Vannak, akik több ezer jüant is hajlandók fizetni az ebből készült ételekért.

 

 

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.