Világ hvg.hu 2013. április. 25. 11:48

Fegyvertelen lehetett a robbantó az elfogásakor

Nem volt fegyver a bostoni robbantással gyanúsított Dzsohar Carnajevnél, amikor a hatóságok elfogása előtt tűz alá vették a rejtekhelyének számító, ponyvával letakart hajót – közölte a Washington Post több, meg nem nevezett szövetségi forrásra hivatkozva. A lap szerint az FBI nem hajlandó tisztázni, miért kezdtek lőni a hajóban bujkáló 19 éves fiúra.

Bár a rendőrök és kommandósok attól féltek, hogy a hajóban bújkáló Dzsohar Carnajevnél fegyver vagy robbanószer lehet, a bostoni robbantások 19 éves gyanúsítottja fegyvertelen volt az elfogásakor kitört lövöldözésben – mondta több szövetségi forrás is a Washington Postnak.

A lap szerint a hatóságok kétségbeesve próbálták elfogni a férfit, hogy ki lehessen kérdezni a bostoni maratonnál történt robbantásokról.

MTI / EPA / Dominick Reuter

A ponyvával letakart hajóban bújkáló Carnajev elfogása után a hatóságok arról számoltak be, hogy tűzpárbaj alakult ki köztük és a gyanúsított között, később pedig arról érkeztek hírek, hogy Carnajev maga ellen akarta fordítani a fegyverét, de rosszul célzott, így sérülhetett meg a torka.

"Valószínűleg nem tudták, van-e nála fegyver" – mondta az elfogáskor kialakult szituációról egy forrás a Washington Postnak. "Néhány órával korábban a bátyjával együtt lelőttek egy rendőrt, egy másikat megsebesítettek, és a rendőrségi üldözés közben robbanószereket dobáltak ki az autójukból. Nem hitték, hogy nincs nála fegyver és még több robbanószerkezet" – tette hozzá a meg nem nevezett forrás.

Az FBI a lap kérdésére nem vázolta fel, pontosan az események milyen sorozata vezetett oda, hogy a hatóságok tűz alá vették a hajót, mint ahogy azt sem árulták el, hogy a leadott több tucat lövés okozta-e Carnajev sérüléseit.

Hirdetés
hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?