Az amerikai nyomozó hatóságok úgy vélik, kamerafelvételek segítségével azonosították a bostoni merénylet egy feltételezett gyanúsítottját, akit az első hírek szerint őrizetbe is vettek, ám ezt később cáfolták a CNN forrásai. A sajtó munkatársai megrohamozták a bostoni bíróság épületét, ahová az első hírek szerint a gyanúsítottat szállították, a rendőrség a tömeg miatt kiürítette az épületet.
A CNN, a Boston Globe és a Reuters meg nem nevezett forrásokra hivatkozva azt közölte, hogy a gyanúsítottat helyszíni felvételek alapján azonosították be: egy áruház biztonsági kamerája és egy bostoni televízió felvételei vezettek a merénylőhöz, aki a felvételeken egy gyanús tárgyat helyez el a földön.
Egy sötét bőrű férfiról van szó, akit korábbi hírek szerint őrizetbe is vettek, ám ezt később cáfolta a CNN. A hírtelevízió washingtoni és bostoni forrásai szerint csupán "jelentős előrelépés" történt a nyomozás terén. A bostoni rendőrség is cáfolta az őrizetbe vételt. A CNN egyes szövetségi forrásai szerint még arról is korai beszélni, hogy azonosították a merénylet gyanúsítottját, az amerikai médiában kommunikációs zűrzavar alakult ki.
Az első hírek szerint a férfit a bostoni bíróságra szállították, emiatt a sajtó munkatársai a helyszínre siettek. A tömeg miatt kiürítették a bíróság épületét – jelentette a Reuters.
A bostoni maratonon hétfőn történt kettős robbantásnak a legfrissebb adatok szerint 3 halálos áldozata és 183 sérültje lett. A három áldozatot mára mind azonosították: a 8 éves Martin Richard, a 29 éves Krystle Cambell és Lingzi Lu, a bostoni egyetem végzős kínai diákja vesztette életét a robbantásokban.
A merénylet két sérültjének állapota továbbra is válságos. Többtucatnyi sebesült szorul kórházi ápolásra. Voltak olyan páciensek, akiknek a testéből 10-40 fémdarabot, golyót vagy szöget kellett eltávolítani.
A robbantásról egyelőre annyit tudni, hogy az egyik bombához használt robbanóanyagokat a merénylő egy kuktaedényben egy hátizsákba tette. A kuktaedény fedelét egy, a robbantáshoz közeli ház tetején találták meg. A kuktát a Fagor cég gyártja, és több mint 100 országban értékesíti az edényeket. A cég teljes együttműködést ígért a hatóságoknak.
A másik robbanószerkezet szintén egy fémedényben volt, de az FBI nem tudja biztosan, hogy ez is egy kuktaedényben volt-e.