2013. április. 15. 16:24 MTI Utolsó frissítés: 2013. április. 15. 16:20 Világ

Ő volt az első, akit Ferenc pápa magánaudiencián fogadott

A gazdasági válság okozta szegénységről, a családpolitikáról és a hitoktatásról beszélt Ferenc pápa Mariano Rajoy spanyol kormányfővel a Vatikánban hétfőn.

Rajoy volt az első európai kormányfő, akit Ferenc pápa március 13-i megválasztása óta a Vatikánban magánaudiencián fogadott. A nemzetközi politika képviselőjeként Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár volt az első vendég, aki április 10-én járt a katolikus egyházfőnél. 

A Spanyolországot és számos más európai államot sújtó "nem könnyű" gazdasági-pénzügyi helyzetről cserélt eszmét Ferenc pápa a spanyol miniszterelnökkel, akit Tarcisio Bertone szentszéki államtitkár és Dominique Mamberti érsek, a vatikáni államtitkárság államokkal való részlegének titkára is fogadott. A pápa és a spanyol kormányfő beszélt a számtalan családot, főleg a fiatalokat érintő súlyos foglalkoztatási válságról is.

A találkozóról kiadott szentszéki közlemény szerint a pápa méltatta a rászorulókat segítő egyházi szervezetek munkáját, valamint szükségesnek nevezte a társadalmi párbeszédet. 

Az aktuális és az egyház számára fontos kérdések között szó esett a házasság és a család intézményéről, valamint a hitoktatás fontosságáról. A Vatikán ellenezte az előző, szocialista párti spanyol kormány politikáját, amely az abortusz liberalizálását és az azonos neműek házasságkötésének engedélyezését célozta. A hatalom élére 2011-ben visszakerült konzervatív spanyol Néppárttól azt reméli a Vatikán, hogy e kérdésekben a katolikus tanításokkal jóval összeegyeztethetőbb politikát folytat. 

Ferenc pápa hétfőn a Fuád Twál jeruzsálemi latin pátriárka vezette szentföldi delegációt is fogadta - közölte a Vatikán. A pátriárka húsvétkor a Szentföldre invitálta a pápát.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 06. 13:28

1945 után először ismét szélsőjobboldali vezetője lehet Ausztriának, Herbert Kickl a kormányalakításról tárgyalhat

Az osztrák Szabadságpárt vezetője kapott felkérést a kormányalakításra a köztársasági elnöktől, miután összeomlottak a koalíciós tárgyalások a jobbközép és a szociáldemokraták között Ausztriában. A jobbközép lecserélte a vezetőjét, az új hajlandó kormányalakításról tárgyalni a választáson győztes szélsőjobboldali párttal, az FPÖ-vel. A szélsőjobbnak az ölébe hullhat a hatalom, mert a politikai elit nem tudott túllépni a saját árnyékán. Váratlan külpolitikai győzelem ez Orbán Viktornak és Vlagyimir Putyinnak. Németországnak vészjelzés az osztrák belpolitikai fordulat.