2013. április. 14. 08:33 MTI Utolsó frissítés: 2013. április. 14. 08:28 Világ

Szökött rab sodorhatja veszélybe Franciaország lakóit

Kirobbantotta magát a börtönből Franciaországban egy rab. Öt ajtót berobbantva jutott el a kijáratig, majd túszokat ejtve távozott.

Nem mindennapi módon szökött meg a börtönből szombaton Észak-Franciaországban egy fegyveres rablásért elítélt rab.

Az ügyvédje szerint "feltűnően intelligens", egész Franciaországban ismert elítélt, Redoine Faid a francia-belga határtól nem messze, egy Lille melletti börtönben öt ajtót berobbantva eljutott a kijáratig, ahol túszul ejtett négy börtönőrt, és kijutott a szabadba. Az egyik túszt már közvetlenül a börtönön kívül elengedte, a másodikat néhány száz méterrel odébb, a másik kettőt egy autópálya-pihenőnél hagyta, ahol autót váltott. Egyik túsznak sem esett bántódása.

A rendőrség nagy erőkkel keresi a 40 éves férfit, helikoptereket is bevetettek. Figyelmeztették a lakosságot, hogy a szökött rab veszélyes, fegyver és feltehetően robbanószer van nála. Faid ellen az egész schengeni övezetre kiterjedő európai elfogatóparancsot adtak ki, és a francia szervek értesítették az Interpolt.

Egyelőre nem lehet tudni, a férfi hogyan tett szert robbanóanyagra a börtönben. A rendőrség azt gyanítja, Faid felesége segíthetett a szökésben, mert közvetlenül a szökés előtt járt nála.

Az algériai származású férfi beszél héberül, mert az első rablása után Izraelben bujkált, állítólag ortodox zsidónak álcázta magát. 2010-ben megjelent - fegyveres rablásért kiszabott tízéves börtönbüntetése alatt írt - könyvében leírja, hogyan lett külvárosi piti tolvajból hírhedt, pénzszállító autók kirablására szakosodott gengszter.

A Lille melletti Sequedin börtönbe egy 2010-es fegyveres rablás miatt került, amelyben meghalt egy rendőrnő.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.