Világ MTI 2013. március. 14. 22:11

Erdő Péter "végtelenül örül" Ferenc pápának

Erdő Péter bíboros, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának (CCEE) elnöke és az elnökség tagjai levélben fejezték ki "végtelen örömüket" Ferenc pápának megválasztása alkalmából.

A katolikus.hu-n közzétett levélben a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia hangsúlyozta: "az európai püspökök a remény jelét és bátorítást látnak az ön megválasztásában, és ösztönzést arra, hogy ne csak az öreg kontinens kérdéseivel foglalkozzanak, hanem az egyetemes egyház perspektívájában tegyék mérlegre a lelkipásztori gondoskodásukra bízott egyházakkal kapcsolatos feladatokat."

Az egész egyház hivatásának fényében a CCEE elnöksége is konkrétabban látja többek között a szekularizáció, a demográfiai helyzet, a bevándorlás kérdéseiből fakadó feladataikat, amelyek kihívást jelentenek és párbeszédre késztetnek az iszlámmal, a zsidósággal - jegyezték meg.

vatican.va

Kifejezték a levélben, hogy "sürgető feladat a keresztények egységének előmozdítása, az együttműködés a földrész ortodox egyházaival", különösen az erkölcsi kérdésekben, az egyház társadalmi tanítása és a teremtett világ iránt érzett felelősség terén. Hangsúlyozták, hogy "a nyelvek és kultúrák sokszínű közegében a népek kiengesztelődését segítik elő, és együttműködnek az új evangelizáció érdekében".

Rámutattak, "Szűz Mária közbenjárását kérték a Szentatya pápaságára", és biztosították arról, hogy imájukkal támogatják apostoli szolgálatát. A levelet Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek, a CCEE elnöke és a két alelnök, Angelo Bagnasco bíboros, genovai érsek és Józef Michalik, Przemyśl érseke, valamint Duarte da Cunha érsek, a CCEE főtitkára írta alá.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.