Izrael bezáratott egy izraeli-palesztin rádióállomást
Az izraeli távközlési minisztérium bezáratott egy mérsékelt izraeli-palesztin rádióállomást, arra hivatkozva, hogy illegálisan működik.
A tárca vasárnapi közleményében megerősítette, hogy bezárta az 2004 óta sugárzó Kol Hasalom (Mindenki a békéért) rádióállomást. Danny Danon konzervatív parlamenti képviselő, a kormányzó Likud párt tagja szorgalmazta a Kol Hasalom bezárását arra hivatkozva, hogy a rádió "Izrael ellen izgat".
Masszi Raz, a Kol Hasalom izraeli igazgatója közölte, hogy a rádió a ciszjordániai Rámalláhból sugároz, így nem tartozik izraeli fennhatóság alá. Az izraeli közszolgálati rádiónak elmondta: izraeli bírósághoz fordulnak, hogy visszavonassák a bezárásra vonatkozó döntést. Az igazgató elmondta, hogy a tárca korábban soha nem kérdőjelezte meg a rádió működésének törvényességét, és a kormány sajtóhivatala sajtóigazolványt bocsátott ki az újságírói számára.
A Benjámin Netanjahu vezette konzervatív kormánykoalíció több tagja az utóbbi időben sorozatban hozott meg olyan intézkedéseket, amelyek bírálóik szerint az ellenzék elnémítását célozzák. A bírált törvényjavaslatok között van az, amely megakadályozná a legtöbb mérsékelt civil szervezet külföldi finanszírozását, szigorítaná a rágalmazásra vonatkozó törvényt, valamint átruházná a parlamentre a legfelsőbb bíróság tagjainak kinevezését.
Tel-Avivban vasárnap több száz újságíró, közöttük a rádió és televízió vezető munkatársai nagygyűlésen tiltakoztak a szélsőjobb által kidolgozott jogszabálytervezet ellen, amely drákói módon megszigorítaná a rágalmazásra vonatkozó törvényi előírásokat. "A hatalomtól való olyan példátlan megrészegüléssel kerültünk szembe, olyannal, amelynek nincsenek határai" - mondta a megmozdulás egyik szónoka, Razi Barkai, a katonai rádió vezető hírolvasója.
Amennyiben a parlament elfogadja a rágalmazásra vonatkozó törvénymódosítást, súlyos bírságokat lehetne kiszabni a médiára abban az esetben is, ha a panaszos nem szolgálna bizonyítékokkal arra nézve, hogy tényleges kár érte a kifogásolt szöveg megjelenése miatt. November 13-án az izraeli szélsőjobb újabb pontot könyvelhetett el, mivel a kormány elfogadta a palesztin területek megszállását és a telepépítést ellenző izraeli civil szervezetek finanszírozásáról szóló törvény módosításához benyújtott javaslatait. A nagy hazai és külföldi felháborodás miatt mindkét törvénytervezetet jegelték.