Tüntetők ezrei dezertált katonák segítségével elfoglalták a Köztársasági Gárda egyik laktanyáját Jemen fővárosában, ahol hétfőn is heves harcok dúltak.
A kormányellenes demonstrálók homokzsákokból építettek barikádokat, hogy védelmet biztosítsanak az előretörő erőknek. A laktanya védői azonban nem lőttek, és végül elmenekültek, hátrahagyva fegyvereiket.
Az erőszak újult erővel lángolt fel Jemenben, miután a Szaúd-Arábiában lábadozó Ali Abdalláh Száleh elnök szertefoszlatta azokat a reményeket, hogy 33 évi egyeduralom után átengedi a hatalmat. Abdallah szaúdi király hétfőn megbeszélést folytatott Szálehhel a jemeni válságról. Szaúd-Arábia támogat "egy stabil, egységes és megbízható Jement" - mondta az uralkodó, aki most először találkozott a jemeni elnökkel azóta, hogy a merényletben súlyosan megsebesült Szálehet június 4-én egy rijádi kórházba szállították.
A legfrissebb hírek szerint hétfőn legalább 27 ember vesztette életét a Szanaában dúló harcokban, előző nap pedig 26-an haltak meg, túlnyomó többségükben tüntetők. A hét hónapja tartó kormányellenes tüntetések során ez volt a két legvéresebb nap.
Abu Bakr al-Kurbi külügyminiszter a kormány nevében szomorúságát fejezte ki és elítélte vérontást, valamint az összes erőszakos cselekedetet. A külügyminiszter az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának Genfben tartott ülésén hétfőn kijelentette, hogy a jemeni kormány kivizsgálja a fővárosban történteket, és bíróság elé állítja a felelősöket. Szerinte a helyzetet csak tovább bonyolítja, hogy fegyverek kerültek a lakosság kezére.
Az Amnesty International a békés tüntetők elleni erőszak azonnali beszüntetésére szólította fel a jemeni hatóságokat. A nemzetközi emberjogi szervezet teljességgel elfogadhatatlannak minősítette a jemeni erők által elkövetett visszaéléseket, és az erő túlzott mértékű alkalmazásának befejezését követelte. Philip Luther, az AI észak-afrikai és közel-keleti ügyekért felelős igazgatóhelyettese arra figyelmeztetett, hogy növekszik egy polgárháború kirobbanásának kockázata Jemenben.