Világ MTI 2011. augusztus. 19. 15:14

Titkolták a pápa látogatásának költségeit

XVI. Benedek pápa spanyolországi látogatásának költségei magasabbak, mint amennyit az állam elismer – emelte ki pénteki tudósításában a német hírügynökség.

Az egyházfő a Katolikus Ifjúsági Világtalálkozóra érkezett Madridba. Látogatása azonban heves vitákat váltott ki. Szerdán este több ezren tüntettek Madridban az ellen, hogy XVI. Benedek spanyolországi látogatására az adófizetők pénzéből költ az állam. A rendezvény szervezői úgy nyilatkoztak, hogy a találkozó költsége mintegy 50 millió euró, amelyet a résztvevők belépődíjából és adományokból teremtenek elő. Az ellenzők azonban a hatnapos esemény összköltségét mintegy százmillió euróra becsülik.

Képeink a testőrségről - kattintson!
AP

Az adományok levonhatók az adóból, így az állam több millió eurós adóbevételtől esik el – hangsúlyozzák a pápa fogadásának bírálói. Felhívják továbbá a figyelmet arra, hogy a helyszínen jelen lévő mintegy tízezer rendőr, egészségügyi dolgozó, valamint a tömegközlekedési dolgozók túlóradíját is állami pénzből finanszírozzák. A több százezer zarándokot, akik az ifjúsági világnapra érkeztek, iskolákban és sportcsarnokokban szállásolják el; ezek bérleti költségeit is az adófizetők hozzájárulásaiból fizetik. A rendezvény résztvevői ezenkívül 80 százalékkal olcsóbb áron válthattak menetjegyeket a madridi tömegközlekedési eszközökre.

Az egyház állítása szerint a közvetett költségeket bőven ellensúlyozni fogja az a mintegy 100 millió eurós pluszbevétel, amelyhez a világtalálkozó juttatja a spanyol gazdaságot. A kormány pedig azzal érvel, hogy a találkozó több előnnyel, mint hátránnyal jár az ország számára.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.