2011. augusztus. 12. 17:00 MTI Utolsó frissítés: 2011. augusztus. 12. 17:42 Világ

A brit ellenzék tudni véli, mi áll a zavargások hátterében

Ed Miliband munkáspárti vezető szerint a brit zavargásoknak az volt az oka, hogy az angol városokban az elmúlt években énközpontú kultúra terjedt el.

A politikus a BBC4 rádiónak elmondta, a 13 év alatt, amíg pártja volt hatalmon, nem tudták felszámolni az egyenlőtlenségeket és nem szenteltek elég figyelmet az erkölcsnek. Az elmúlt években sokan elvesztették a képességüket, hogy megkülönböztessék egymástól a jót és a rosszat – fogalmazott. A politikus szerint a rendbontások a társadalmi felelősség hanyatlását is mutatják. David Cameron kormányfő korábban ugyancsak ezt hangsúlyozta a parlament csütörtöki rendkívüli ülésén mondott beszédében.

Ha David Cameron nem teszi meg, a Munkáspárt indít vizsgálatot a zavargásokkal kapcsolatban – ígérte Ed Miliband. A miniszterelnök a parlament ülésén úgy vélte, a képviselők saját körzetükben egyeztetnek a helyiekkel, emellett pedig a belügyi bizottságnak kell vizsgálatot végeznie az ügyben. A bizottság szeptember 6-án ül össze, és elsőként Boris Johnson londoni polgármestert hallgatja meg.

A bizottság munkáspárti elnöke, Keith Vaz úgy nyilatkozott, egyebek mellett a rendőrség által alkalmazott taktikát és a bandák tevékenységét vizsgálják meg. "Alapos és megfontolt munkát végzünk majd" – jelentette ki. Nick Clegg miniszterelnök-helyettes pénteken a randalírozások egyik helyszínét, Nottingham városát kereste fel, ahol azt mondta: "Fel kell tennünk magunknak a kérdést, hogy miért számít olyan keveset egy 11 éves kislánynak vagy a tinédzsereknek a saját közösségük, hogy képesek tönkretenni azt!".

Időközben Theresa May belügyminiszter megtiltotta az Angol Védelmi Liga szélsőjobboldali szervezetnek, hogy a hétvégén felvonulást rendezzen Telford városában az esetleges rendbontások megakadályozására.

További cikkeinket a Londonból indult zavargásokról itt olvashatja!

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.