Akár a brit miniszterelnök is belebukhat a lehallgatási botrányba
Brit lapok szerint David Cameron brit miniszterelnök politikai jövője is megkérdőjeleződhet a lehallgatási botrány miatt. Nick Clegg miniszterelnök-helyettes szerint az ügy nem a kormányfő pozíciójáról szól.
A Daily Mail által idézett források szerint kikezdheti David Cameron pozícióját, hogy a konzervatív párti miniszterelnök jó ideig első számú sajtófőnökeként alkalmazta a botrány középpontjába került - azóta felszámolt - bulvárlap, a News of the World egykori főszerkesztőjét, Andy Coulsont, akit múlt héten őrizetbe vettek a lehallgatási üggyel kapcsolatban.
A kormányfő jövőjével kapcsolatos találgatásokra már Nick Clegg miniszterelnök-helyettes is reagált. Kijelentette, hogy az ügy "abszolút nem a miniszterelnök pozíciójáról szól".
Vasárnap este a Scotland Yard főparancsnoka, Sir Paul Stephenson lemondott, mert számos bírálat érte a sajtóbotrány ügyében. Egyebek mellett azért támadták, mert egy ideig szerződéses kapcsolatban állt a News of the World egyik volt főszerkesztő-helyettesével, Neil Wallisszal.
Néhány órával a Scotland Yard vezetőjének lemondása előtt őrizetbe vették a News of the World volt főszerkesztőjét, Rebekah Brookst, aki pénteki lemondásáig Rupert Murdoch nagy-britanniai lapkiadó-érdekeltsége, a News International vezérigazgatója volt. Később óvadék ellenében szabadlábra helyezték.
Vasárnapi brit sajtóértesülések szerint David Cameron miniszterelnök az elmúlt hónapokban többször fogadta a fő vidéki kormányfői rezidencián, Chequersben a Murdoch-csoport több vezetőjét, köztük olyanokat, akiket azóta őrizetbe vettek a lehallgatási ügyben.
A Downing Street ezt meg is erősítette, közzétéve, hogy a chequersi vendégek között volt Andy Coulson, a News of the World egykori főszerkesztője, aki később egy ideig Cameron sajtófőnökeként is tevékenykedett.