Világ MTI 2011. május. 30. 10:39

Ismét a tüntetők közé lőttek Jemenben

Éleslövedékkel lőttek a jemeni biztonsági erők az arab ország elnökének a távozását követelő tömegbe a déli Taizz városában a hétfőre virradó éjjel, az ugyancsak déli Zindzsibár környékén az al-Kaida terrorszervezet emberei megöltek négy kormánykatonát.

Kórházi források szerint legkevesebb négy ember életét vesztette, kilencvenen megsebesültek. Majd mintegy 200 másik tüntető is megsebesült, miután a rendőrök könnygázt vetettek be az ülőtüntetést folytató tömeg szétoszlatására.

Eközben a főváros, Szanaa északi részén hét robbanás döreje volt hallható abban a negyedben, ahol az Ali Abdalláh Száleh elnökhöz hű erők, valamint a leghatalmasabb és számottevő katonai erővel - így nehézfegyverzettel is - rendelkező jemeni törzs, a Szádik al-Ahmar sejk vezette hásid fegyveresei napokon át ádáz harcot vívtak egymással, de szombaton fegyvernyugvásban egyeztek meg. A robbanások oka nem ismeretes, de utánuk automatafegyverekből leadott sorozatlövések hallatszottak. 

Az al-Kaida nemzetközi terrorszervezet feltételezett tagjai megöltek négy katonát, köztük egy ezredest a Jemen déli részén fekvő Zindzsibár város, Abján tartomány központja közelében. Korábban a jemeni köztársasági gárda egy dandárja átállt a hatalom ellenzékéhez Zindzsibárban. 

Egy tisztviselő elmondása szerint a déli országrész központjából, Ádenből katonai erősítés érkezett, de a járműoszlop az al-Kaida fegyvereseinek csapdájába esett. Kórházi források szerint hét katonát kórházba szállítottak. Egy biztonsági forrás arról számolt be, hogy négy szélsőséges fegyveres is meghalt.

Jemenben három hónapja tart a népfelkelés, amely mind erőteljesebben követeli a 33 éve hatalmon lévő elnök lemondását. Az államfőtől elpártolt hadseregének egy része, s ellene fordultak korábban vele szövetséges törzsek is.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.