2011. április. 19. 05:27 MTI Utolsó frissítés: 2011. április. 19. 05:08 Világ

Szíriai kormány le akarja verni a fegyveres lázadást

Szíriában az ország biztonságát veszélyeztető fegyveres lázadás zajlik, amelyet le kell verni - jelentette ki hétfő este a szíriai belügyminisztérium.

 A tárca közleménye szerint néhány kormányzóságban, mint például Homszban és Bánjászban, katonákat, rendőröket és civileket lőttek le, kárt okoztak a köz- és magánvagyonban, ami arra mutat, hogy szalafista csoportok fegyveres lázadása zajlik.

"Nem fogjuk eltűrni ezeknek a terrorcsoportoknak a tevékenységét, amely veszélyezteti az állampolgárok biztonságát és rettegésben tartja őket" - áll a SANA hivatalos hírügynökség által nyilvánosságra hozott dokumentumban. A közlemény kitért arra, hogy az aljas bűncselekmények - a rombolás, a gyilkosságok, a zavar- és félelemkeltés elkövetőire - a törvény sújt le.

A dokumentum felszólította a lakosságot, hogy fedjék fel a terroristák tartózkodási helyeit, és ne engedjék, hogy elvegyüljenek köztük. A közel-keleti arab országban március közepe óta zajlanak heves kormányellenes tüntetések. A karhatalom rendszerint brutálisan lép fel a demonstrálók ellen.

Homszban hétfőre virradóra nyolc embert lőttek le. A késő esti órákra a városban 20 ezerre duzzadt az ülősztrájkot folytatók száma. Közlésük szerint mindaddig nem hagynak fel tiltakozó mozgalmukkal, míg Bassár al-Aszad elnök nem távozik a hatalomból. Sátrakat vertek fel és élelmiszerkészletet halmoztak fel az Óra téren, amelyet átkereszteltek Tahrir (Felszabadulás) térre utalva a Hoszni Mubarak elnököt távozásra kényszerítő egyiptomi népfelkelés központjára.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.