Ítéletidő Angliában: budapesti légijáratokat is töröltek
Kritikussá vált a közlekedési helyzet szerdára Nagy-Britannia több térségében, így London környékén is a folytatódó havazás és a helyenként mínusz 20 fokos példátlan fagyok miatt. "Legalább" egy teljes napra bezárták a második legnagyobb brit repülőteret, Gatwicket, ahol budapesti járatokat is töröltek.
A Londontól délre fekvő Gatwick légikikötő - amely az ugyancsak Londont kiszolgáló Heathrow után a második legnagyobb forgalmú brit légikikötő - szerda délelőtt közölte, hogy jelenleg sem fogadni, sem indítani nem tud járatokat, a forgalom "legkorábban" csütörtök reggel indulhat meg, és az utasoknak addig nem is érdemes kimenniük a repülőtérre.
A Gatwicket működtető cég kérte az utazókat, hogy légitársaságuknál érdeklődjenek járataikról. Gatwick és Ferihegy között a Malév napi két, az easyJet brit légitársaság napi egy járatpárt közlekedtet, és a lezárás miatt a szerda délelőtti Malév-járat már nem érkezett meg. A London nyugati határán fekvő Heathrow - ahonnan a British Airways indít járatokat Budapestre - ugyanakkor szerdán működött, csakúgy, mint Luton, a harmadik olyan londoni repülőtér, ahonnan Ferihegyről is érkeznek napi járatok. Szerdán viszont ismét - az utóbbi egy hétben immár sokadszor - lezárták a skót főváros, Edinburgh repülőterét a havazás és a jegesedés miatt, és több észak-angliai repülőtéren sem volt forgalom.
A Londont körülvevő, 190 kilométeres, hatsávos autópályagyűrűn, az M25-ösön szerda délelőttre szintén kritikussá vált a helyzet, miután a havazás és az emiatt történt balesetek miatt helyenként 20-40 kilométeres álló sorok alakultak ki. Komoly fennakadások voltak London vasúti forgalmában is.
Szerdára virradóra Skócia egyes magasabban fekvő vidékein mínusz 20 fokos fagyokat mértek, ami példátlan hideg Nagy-Britanniában a tél ilyen korai szakaszában. Skócia nagy részét és Anglia északi vidékeit fél méternél vastagabb hótakaró borítja, és most már délen is egyre kiterjedtebb a havazás. Nagy-Britanniában 1993 óta nem volt ilyen havazás és fagy az évnek ebben a szakaszában.
Az előző brit tél is rendkívül kemény volt, a hőmérséklet sokszor süllyedt jóval mínusz 20 fok alá, és decembertől februárig szinte folyamatosan hótakaró borította az ilyen időjárásra teljesen felkészületlen ország jelentős részét.