2010. október. 26. 06:43 MTI Utolsó frissítés: 2010. október. 26. 08:01 Világ

Tévéadásban hajigálták meg az ausztrál exminiszterelnököt - videó

Élő televíziós adásban cipőt hajított Ausztrália volt miniszterelnökére egy, az iraki háború ellen tiltakozó férfi.

John Howard a 2003-ban indított iraki háborúban szoros szövetségese volt George Bush akkori amerikai elnöknek, és Ausztrália az elsők között vezényelt csapatokat a délnyugat-ázsiai országba. A politikus az ABC televízió Q and A című showműsorában kérdésre válaszolva ismét megvédte döntését, amellyel 2000 ausztrál katonát küldött Irakba. Ekkor állt fel az egyik néző, bizonyos Peter Gray, és "ezt az iraki halottakért" felkiáltással elhajította cipőjét a politikusra.

Az ausztráliai televíziókban kedd reggel többször is levetített jelenet nagyon hasonlít egy két évvel ezelőtti esetre, amikor egy iraki újságíró ugyancsak cipődobálással fejezte ki tiltakozását, és a Bagdadban sajtókonferenciát tartó George Busht kis híján telibe is találta.

Howard a televíziós műsorban arról beszélt, hogy a döntése helyes volt, de a katonai művelet lezárása után követtek el hibákat, kevés csapat volt az országban, és kár volt leszerelni az iraki hadsereget. "De továbbra is védem... az eredeti döntést annak alapján, amelyen elfogadtuk" - mondta. E pillanatban pattant fel Peter Gray, és dobta el cipőjét. 

A volt miniszterelnök tréfának tekintette az incidenst, és csitítgatta a műsorvezetőt, mondván, nem történt semmi, nem érdekes az eset. Kedden a Macquarie rádióban készített interjú előtt Howard ismét viccelődött, mondván, hogy körülnéz és ellenőrzi, rajta van-e mindenkin a cipője.

Gray később ugyancsak megvédte tettét, mondván, azt akarta bizonyítani a világ szeme láttára, hogy nem minden ausztrál támogatta Irak lerohanását.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 15. 14:45

Technostressz, kiégés, home office – áldjuk vagy átkozzuk a Covidot azért, amivé a munkahelyek váltak?

Az öt éve kitört járvány társadalmi, gazdasági hatásai jóval távolabb mutatnak, mint gondoltuk. A HVG új sorozatában ezt járjuk körbe különböző aspektusokból; ebben a cikkünkben arról lesz szó, hogy miként zajlott a kényszerűnek tűnő digitális átalakulás, amely nemcsak a munkaerőpiacra, a cégekre volt súlyos hatással, hanem a mentális állapotunkra is. Miért nem teljesen egyértelmű még ma sem a home office megítélése, hogyan változtak meg az elvárt vezetői és munkavállalói kompetenciák, és mi az a VUCA/BANI-világ, amelyben élünk? Szakértőket kérdeztünk.