2010. augusztus. 02. 11:45 MTI Utolsó frissítés: 2010. augusztus. 02. 11:34 Világ

Megsértődtek Pakisztánban a brit kormányfő szavai miatt

David Cameron nem kér bocsánatot Pakisztánt bíráló nyilatkozata miatt amikor a héten Londonban találkozik Aszif Ali Zardari pakisztáni elnökkel - vált ismertté a brit miniszterelnök környezetéből származó információk alapján Londonban.

A kormányfő továbbra is fenntartja véleményét, amely szerint megengedhetetlen, hogy Pakisztán előmozdítsa a terrorizmus exportját Indiába, Afganisztánba vagy a világon máshová", és "két vasat tartson a tűzben". Cameron indiai látogatása alatt beszélt erről, kijelentései a helyi lapok címlapjára kerültek. Újdelhi ugyanis a pakisztáni székhelyű Laskar-e-Taiba szélsőséges csoportot tartja felelősnek az ország pénzügyi fővárosában Mumbaiban 2008. november 26. és 29. között elkövetett terrorakcióért. A városban elkövetett támadásokban 166-an vesztették életüket, és több mint 300-an sebesültek meg.

A pakisztáni elnök kedden kezdi meg nagy-britanniai látogatását, David Cameronnal pénteken találkozik.

A Pakisztánt bíráló nyilatkozat miatt hétfőn az ázsiai ország külügyminisztériumába kérették Nagy-Britannia iszlámábádi nagykövetét. Adam Thomson képviseletvezetőt Mahdum Sah Mehmud Kuresi külügyminiszter fogadta. A találkozójukon elhangzottakról később tár fel részleteket a pakisztáni külügyi tárca. A diplomata és a külügyminiszter találkozóját megerősítette a brit nagykövetség szóvivője, de ő is csak annyit közölt, hogy azt Cameron megjegyzései miatt kérte a pakisztáni fél.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.