2009. augusztus. 19. 18:46 MTI Utolsó frissítés: 2009. augusztus. 19. 18:49 Világ

Pénzt csempészik a londoniak zsebébe egy zsebes csoport

Egy promóciós kampány keretében anti-zsebtolvajok "garázdálkodnak Londonban: bankjegyeket lopnak be gyanútlan járókelők zsebeibe, táskáiba a Trafalgar téren vagy egyéb nevezetességeknél.

Az antitolvajok volt zsebtolvajok, húszfős brigádot alkotnak. A pénzt nem ők adják, hanem egy internetes szolgáltató cég, amely elsősorban az emberek "válságos" hangulatát szeretné javítani. A legkisebb címlet 5 font - 1600 -, a legnagyobb 20 - 6400 forint -, amelyet a gondatlanok zsebeibe, nyitva felejtett táskáiba csempésznek a jótékony zsebesek. Az internetes cég 100 ezer fontot szán az akcióra.

"Ahányszor csak visszacsúsztatok pénzt valaki zsebébe, kevésbé érzem bűnösnek magam azért, hogy éveken át az ellenkezőjét műveltem" - mondta az egyik volt zsebtolvaj. Hogy aztán a brigádtagok egymás zsebeibe is belopnak-e bankjegyeket - vagy csak egymáséiba - , azt nem vetette fel a Reuters brit hírügynökség.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.