2009. március. 11. 19:21 MTI Utolsó frissítés: 2009. március. 11. 19:23 Világ

A franciaországi boncolás szerint is megfulladt Ophélie

Megerősítette a Franciaországban szerdán elvégzett újabb boncolás, hogy fulladás okozta Ophélie Bretnecher francia diáklány halálát - közölték a vizsgálathoz közelálló forrásból.

A Budapesten tanuló lány holttestét nemrégiben találták meg a Duna budapesti szakaszán. A franciaországi boncolás ily módon megerősítette a magyar igazságügyi orvosszakértői véleményt. Ez utóbbit a diáklány családjának egyik tagja korábban kétségbe vonta.

Ophélie Bretnecher holttestét kedden adta át a Budapesti Rendőr-főkapitányság a francia nagykövetség rendőrattaséjának, aki intézkedett a holttest Franciaországba szállításáról. A BRFK sajtóügyeletese hangsúlyozta azt is, hogy a holttest elszállítása nem érinti az emberrablás gyanújával folyó büntetőeljárás menetét, az továbbra is folyamatban van.

Ophélie Bretnacher holttestére február 12-én hajósok találtak rá a Duna XXI. kerületi szakaszán. A 22 éves lány az Erasmus program keretében érkezett Magyarországra tavaly szeptemberben. Utoljára december 4-én éjjel egy szórakozóhelyen látták, ahonnan hazaindult. Kézitáskáját, benne személyazonossági irataival és mobiltelefonjával a Lánchídon találták meg eltűnése éjszakáján. A térfigyelő kamerák által rögzített utolsó olyan felvételek, amelyeken látható, éjjel háromnegyed háromkor készültek a Roosevelt térnél.    

A lány holttestének megtalálása után az elsődleges igazságügyi orvos szakértői vélemény azt állapította meg, hogy Ophélie Bretnacher halálát fulladás okozta, idegenkezűségre, bűncselekményre utaló nyom nem merült fel.

A lány eltűnése miatt a rendőrség korábban közigazgatási eljárást indított és januárban többször is azt közölték: nem találtak bűncselekményre utaló nyomot. A lány apja és meghatalmazott ügyvédjük büntetőfeljelentést tett a főügyészségen, ám ezt a vádhatóság elutasította. A döntés ellen a szülők jogi képviselője panasszal élt, ennek a Legfőbb Ügyészség helyt adott és elrendelte a nyomozást emberrablás miatt. Azt azonban az ügyészség hangsúlyozta, döntésük nem azt jelentette, hogy az emberrablás megvalósult volna, hanem azt: teljes bizonyossággal nem állítható, hogy nem történt meg. A nyomozással az ügyészség a BRFK-t bízta meg, amely jelenleg folytatja a nyomozást az emberrablás miatt.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.