2008. augusztus. 07. 19:30 MTI Utolsó frissítés: 2008. augusztus. 07. 19:05 Világ

Az amerikai külügyminiszter is szankciókkal fenyegeti Iránt

Újabb szankciókkal fenyegette meg Iránt csütörtökön Condoleezza Rice amerikai külügyminiszter, mivel a teheráni vezetés nem volt hajlandó egyértelmű választ adni a hat nagyhatalom Iránhoz intézett együttműködési ajánlatára.

Irán legutóbbi válasza "egyáltalán nem komoly" - szögezte le a washingtoni diplomácia vezetője a Yahoo! News internetes hírportálnak és a Politico című kiadványnak adott interjújában. "Iránnak még mindig van kiútja e helyzetből, ha erőfeszítéseket tesz. Ellenkező esetben komolyan szankciókat hozunk majd" - figyelmeztetett. "Reméljük, hogy vannak olyan, ésszerűen gondolkodó emberek Iránban, akik megértik: ez a magatartás nem a jó módszer egy ország irányítására" - tette hozzá.

Rice felidézte, hogy a nemzetközi közösség már eddig is több szankciót hozott Iránnal szemben az ország atomprogramja miatt, s hogy mindez valóban komolyan sújtja az országot. "Nyilván kezdik már túl hosszúnak találni ezt a periódust. Amikor problémák vannak a bankokkal, a beruházókkal, amikor egy ország exportkapacitása összeomlik, akkor óhatatlanul hosszúnak fogják találni ezt a periódust" - mondta.

Az iráni nukleáris programról tárgyaló hat állam - az ENSZ Biztonsági Tanácsának öt állandó tagja és Németország - szerdán telefonkonferencián tanulmányozta a Teherán elleni újabb szankciók lehetőségét, miután az iráni vezetés nem adott egyértelmű választ a hatok együttműködési ajánlatára. Ez utóbbinak az lett volna a feltétele, hogy Irán függessze fel az urándúsítást. A nagyhatalmak attól tartanak, hogy az iráni nukleáris program egyik célja atomfegyverek kifejlesztése.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.