2008. március. 29. 11:32 MTI Utolsó frissítés: 2008. március. 29. 08:58 Világ

Az öngyilkosok hozzátartozónak megbírságolását tervezik

Az utóbbi időben ugrásszerűen megnőtt az öngyilkossági kísérletek és befejezett öngyilkosságok száma a kijevi metró területén, ezért a földalattit üzemeltető vállalat magas pénzbírság bevezetését tervezi az öngyilkosjelöltek elriasztása céljából.

Az ukrán főváros földalattija mágnesként vonzza azokat, akik valamilyen okból véget akarnak vetni az életüknek. Míg 2007-ben hatan vetették magukat a mozgó szerelvények elé, és közülük egy személy vesztette életét, addig 2006-ban ugyanannyi öngyilkossági kísérlet már három halálos áldozattal járt. Az idei évben azonban minden rekord megdőlt, két hónap leforgása alatt öten, főként diákkorú fiatalok vetették magukat a sínekre, s közülük kettőt halálra gázolt a metrószerelvény.

Nagyija Sumak, a kijevi metró sajtószóvivője az ukrán fővárosban megjelenő Gazeta Po-Kijevszki napilapnak elmondta: a földalattit üzemeltető vállalat azt tervezi, hogy japán mintára az öngyilkossági kísérletet elkövetők hozzátartozóin hajtja be bírság formájában a céget ért veszteséget. Japánban a magas összegű bírság bevezetése drasztikusan csökkentette azoknak az öngyilkosjelölteknek a számát, aki a metrót szemelték ki életük kioltásának helyszínéül – tette hozzá. Hasonlóan magas büntetési tételek bevezetését fontolgatják a falfirkákat készítők és öntapadós reklámmatricákat illegálisan elhelyezőkkel szemben is.

Petro Mirosnyikov, a kijevi metróvállalat vezetője az újságnak kifejtette: az öngyilkosságok problémája nem oldható meg különböző védő- és elválasztó korlátok elhelyezésével, az ilyen próbálkozások más városokban megbuktak, s a kijevi földalattin szerinte nem alkalmazható a szerelvények sebességének a csökkentése sem.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.