2008. március. 21. 15:46 MTI/HavariaPress Utolsó frissítés: 2008. március. 21. 16:32 Itthon

Ámokfutás egy vidéki OTP-ben: túszejtés után öngyilkossági kísérlet?

Túszul ejtett két nőt egy késsel fenyegetőző férfi az egyik balkányi pénz-intézetben pénteken, majd később elengedte a fogvatartottakat. Egyedül várta a kommandósokat, akik kivérzett állapotban találtak rá az épületben.

A rendőrség körbevette a bank épületét, s egyelőre nem lehettudni, hogy mi a férfi szándéka - mondta Fülöp Gergely, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei főkapitányság sajtószóvivője. A főhadnagy tájékoztatása szerint az elengedett két túsz a pénzintézet alkalmazottja, s egyikük sem sérült meg az akció során. A túszejtő továbbra is a bank épületében tartózkodik, s nem lehet tudni, egyedül van-e benn, vagy sem. A rendőrség megpróbál kapcsolatot teremteni vele, de eddig még nem sikerült: mert a túszejtő  semmilyen módon sem válaszol. A szóvivő megemlítette, hogy nem sikerült még tisztázni, rablási szándékkal tért-e be a pénzintézetbe a férfi, vagy más céljai vannak.

A rendőrség körülvette a szabolcsi kisváros OTP-fiókját, ahova délután egy órakor, záráskor lépett be a maszkot viselő férfi. Mivel a bank mindhárom alkalmazottját elengedte, ügyfél pedig az eddigi információk szerint nem volt a bankfiókban, minden bizonnyal egyedül van odabent. A rendőrség nagy erőkkel, kommandósokkal megerősítve van a helyszínen, az épületet "hermetikusan" körülzárták. A legújabb információk szerint kivérzett állapotban talált rá a rendőrség a balkányi túszejtőre, miután behatoltak a pénzintézetbe - közölte Fülöp Gergely, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei főkapitányság sajtószóvivője. A helyszínen több mentőautó is van, az orvosok jelenleg is küzdenek a túszejtő életéért, aki, mint kiderült önmagát sebesítette meg késével.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.