2005. augusztus. 17. 11:58 MTI Utolsó frissítés: 2005. augusztus. 17. 12:20 Világ

Itthon nem vizsgálják a Horvátországban lezuhant gépek ügyét

A Polgári Légiközlekedési Hatóság (PLH) nem vizsgálja a Horvátországban lezuhant magyar kisrepülőgépek balesetét, ez a horvát hatóságok kompetenciája - mondta Bajkó Erika, a PLH szóvivője.

Bajkó Erika hozzátette, hogy a magyar fél a kért információkkal segíti a horvát vizsgálatot. Ilyen volt egyebek között: a repülési terv, a szerencsétlenül járt gép személyzetének papírjai, a teljes gépdokumentáció, illetve olyan papírok, amelyeket a pilóták nem kötelesek maguknál tartani az utazás során.

A szóvivő szinte kizártnak tartotta, hogy a roncsokat a horvátországi vizsgálat lezártát követően Magyarországra szállítanák. Elmondta: ez rendkívül költséges és értelmetlen is lenne, kivéve, ha azokat valaki kegyeleti okból kívánná hazahozatni.

A két szerencsétlenül járt gép egy nyolc sportrepülőgépből álló kötelékben szállt fel Zágrábból a múlt héten. Közülük hat később biztonságban leszállt Horvátország déli részén, kettő azonban a rossz időjárás miatt lezuhant, a balesetben négyen vesztették életüket, három férfi és egy nő.

A gépek magyar repülőklubok 2-4 személyes egymotoros sportrepülőgépei voltak, amelyek a magyarországi Kaposújlakról indultak. A lezuhant gépek közül egyet csak kétnapi keresés után találtak meg Horvátország köd borította középső, erdős területén.

Az első magyar gép Split előtt zivatarfelhőhöz érkezett, és még péntek este a hegyek között fáknak ütközött és felrobbant. A fedélzeten tartózkodó két férfi életét vesztette. A második gép katasztrófája értesülések szerint szinte azonos időben, ugyancsak péntek este történt, ezen egy férfi és egy nő utazott.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.