2005. július. 29. 17:18 MTI Utolsó frissítés: 2005. július. 29. 17:23 Világ

Kiutasítják a pakisztáni vallási iskolák külföldi diákjait

Pervez Musarraf pakisztáni elnök pénteken bejelentette, hogy távoznia kell az országból a medreszék, iszlám vallási iskolák mintegy 1400 külföldi diákjának a szélsőséges csoportok elleni fellépés jegyében.

"Minden külföldinek távoznia kell" Pakisztán több mint tízezer medreszéjéből, és nem adnak ki új vízumokat azoknak a nem pakisztániaknak, akik ezekben az iskolákban és szemináriumokon szeretnének tanulni - mondta az államfő. A tilalom a kettős állampolgárságú személyekre is vonatkozik. "Ilyen értelmű rendeletet hozunk a következő napokban" - tette hozzá Musarraf.
   
A pakisztáni elnök megismételte, hogy az év végéig az országban működő összes medreszének regisztráltatnia kell magát a kormánynál.
   
Tony Blair brit kormányfő sürgette, hogy Pakisztán lépjen fel a szélsőséges vallási iskolákkal szemben, miután olyan hírek láttak napvilágot, hogy a július 7-i londoni merényletek tettesei közül néhányan nemrég a dél-ázsiai országban jártak. Musarraf a múlt héten elrendelte a lesújtást a szélsőségesekre, s péntekig a biztonsági erők több mint 600 feltételezett szélsőségest és muzulmán vallási vezetőt vettek őrizetbe. Mint mondták, az eddig őrizetbe vettek egyikének sem volt köze a londoni robbantásokhoz.
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.