2005. július. 17. 14:17 MTI Utolsó frissítés: 2005. július. 17. 13:12 Világ

Saron szabad kezet adott a hadseregnek

Szabad kezet kaptak az izraeli katonai vezetők Ariel Saron kormányfőtől a településeket érő palesztin lövések megfékezéséhez.

Saron maga közölte az újságírókkal, mielőtt a kormány vasárnapi ülésére bement, hogy találkozott a védelem illetékeseivel, és megismételte nekik: "semmi sem korlátozza őket az izraeli településeket érő támadások megállításában". A miniszterelnök kijelentette, nem fogják tűrni a támadásokat a települések ellen, azok akár a Gázai övezeten belül, akár a közelében vannak.

Megkérdezték Saront a "célzott likvidálások" eszközének alkalmazásáról, amire a miniszterelnök azzal felelt, hogy a hadseregnek adott utasítások semmiféle korlátozást nem tartalmaznak. Az izraeli hadsereg megtorló hadműveletei keretében pénteken hét Hamász-aktivistát ölt meg s egy nyolcadikat vasárnap.

A térségben fellángolt erőszak miatt Saul Mofaz izraeli védelmi miniszter elhalasztotta washingtoni látogatását. A vizit elsődleges célja az Izrael kínai fegyvereladásai miatt támadt feszültség felszámolása. Mofaz vasárnap utazott volna, tárcájánál azt mondják, vélhetően még a héten megy.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.