Énekóra? Etikai kódex? Hagyják inkább tanítani a tanárokat, és tanulni a gyerekeket - javasolja Seres László a nyomtatott HVG-ben.
Mi történik azzal a pedagógussal, aki nem azonosul az állampárt ideológiájával? - kérdezi az e heti HVG-ben Seres László. A publicista a mindennapos énekóra ötlete és a tanároknak tervezett etikai kódex kapcsán tesz fel néhány kérdést gyerekekről és iskolákról, amelyek valahogy elkerülték a minisztérium figyelmét, miközben azon fáradoztak, hogy a lelkületüket bevigyék a tantermekbe. A lap csütörtöktől kapható az újságárusoknál.
Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.