Az alaptörvény immáron negyedik módosításában az a legelszomorítóbb, hogy tényleg nincs semmi mögötte a Fidesz kisstílű és rövid távú pártpolitikai érdekein túl: most ugyanis leszámolnak utolsó ellenfelükkel, az Alkotmánybírósággal is – írja a Véleményvezér blog.
Az alaptörvény elfogadásakor a Fideszen kívüli közvélemény egységesen egyetértett abban, hogy Magyarországnak nincs szüksége új alkotmányra. A kormánypárt viszont váltig állította, ahhoz, hogy Magyarország új utat járhasson, feltétlenül meg kell szabadulnia a „kommunista gyökerű" és eredetileg átmenetinek szánt régi alkotmányától, és helyére újat kell állítani. Aki egy pillanatig is elhitte, hogy Magyarország tényleg egy szilárd, hosszú távú szempontok alapján megalkotott alaptörvényt kapott, annak a mostani alkotmánymódosításnál végleg be kell látnia, hogy alaposan átverték – olvasható a Véleményvezér blogon.
"Azért mondjuk, hogy ez bolsevik módszer, mert a döntés nem csupán barbár, hanem végtelenül buta és szűk látókörű is: a valóságban ugyanis attól még semmit nem fog változni a demokrácia, a jogállam és az alapvető jogelvek évtizedek és évszázadok során kialakult tartalma és jelentése, hogy ezek közül mire történik utalás az új alaptörvényben, és mire nem. És egyáltalán: miért ne lehetne hivatkozni egy korábbi AB-döntésre a vallásszabadságról, a szólásszabadságról vagy éppen a jogállamiságról, ha ezek elviekben ugyanúgy alappillérei a régi és az új alkotmánynak is? Mit számít, hogy ezek az AB-döntések 1-2 vagy éppen 10 évesek? Pontosan az lenne a lényege az jogállami hagyományoknak, hogy a forma változhat, a tartalom nem. A Fideszben azonban ezt éppen ellenkezőleg gondolják" – írja a blog. A teljes bejegyzést itt olvashatja!