Molnár Zsolt útja a szkinhedektől a szocialistákig.
Néha a Magyar Nemzetnek is lehet találata. A kormánypárti szócső alaposan visszavágott az MSZP-nek. Tudvalevő, hogy a szocialisták is erősen morogtak, mert a Jobbik Sneider Tamást, alias Royt jelölte parlamenti alelnöknek. A Magyar Nemzet erre kitúrta, hogy Molnár Zsolt, a szocialisták képviselője, fővárosi elnöke és a dicsőséges tavaszi, parlamenti választási hadjárat kampányfőnöke 1992-ben ott volt a Kossuth téren azok között a szkinhedek között, akik kifütyülték Göncz Árpádot. A lap a 168 Óra korabeli tudósítását mutatja be, amely bőséges terjedelemben közölt fotókat is az atrocitásról.
A fényképek között pedig, ni csak, látható olyan, amelyik Molnár Zsoltra nagyban emlékeztető szkinhedet ábrázol. Az újság megkeresésére Molnár annyit mondott, hogy az 1990-es évek elején jelen volt több futballmeccsen, illetve közéleti tüntetésen is, ahol „esetleg olyan közeg lehetett”, ahol szkinhedek állnak mellette.
A korábbi fejezetekből:
Márciusban az Origo derítette ki a kalandos előéletű szocialista politikusról, hogy a 2002-es önkormányzati választás idején még a Fidesz delegáltja volt az óbudai választási bizottságban. Molnár erről úgy nyilatkozott, hogy az idő tájt „még a politikai útkeresés szakaszában volt”, ami ha azt vesszük, hogy 10 évvel korábban még szkinhedekkel tanyázott egy esetleges közegben, elég lassú, ám határozott irányú útkeresésnek tűnik. Főleg, hogy röpke négy év múlva már az MSZP parlamenti képviselője lett.
Sőt, a pártnak már ő a fővárosi elnöke, amiről a szélesebb közvélemény onnan értesülhetett, hogy a pártközeli Egyenlítőblog nemrég sztrájkba lépett, mert a szervezet budapesti vezetői nem engedték, hogy bizonyos fideszes politikusokról, leginkább Rogán Antalról negatív hírek jelenjenek meg. Molnár nem kommentálta az esetet.
Emlékezetes, hogy 2010-ben és 2014-ben is majdnem a Jobbik kapta meg az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának elnöki posztját. A tisztség a fölzúdulásnak köszönhetően még az MSZP-hez került, és akkor is, most is Molnár Zsolt szerezte meg. A Fidesz és a Jobbik hallgatott. A szocialisták káderpolitikáját figyelve hallgatásuk lehet az elégedettség jele is. Nekik végül is mindegy: ez egy ilyen közeg.