Vállalat + Vezető hvg.hu 2015. április. 15. 14:31

Ilyen a világ legjobb főnöke – saját pénzéből ad fizetésemelést

Boldoggá akarja tenni dolgozóit egy amerikai startup vezetője, aki egy tanulmány hatására saját milliós béréből fizetésemelést adott alkalmazottainak. Az elemzés azt állítja, minél többet keresnek a dolgozók, annál jobban érzik magukat. A cégvezér nem aggódik, a kevesebből is fog jönni a hónap végén.

Saját álomfizetéséből adott béremelést dolgozóinak egy amerikai startup vezére – írja a The Telegraph. A Seattle-i Gravity Payments CEO-ja, Dan Price eddig havi 1 millió dollárt tehetett zsebre, de nemrég egy meetingen bejelentette, hogy 90 százalékkal csökkenti saját bérét, hogy finanszírozni tudja az alkalmazottak fizetésemelését: ezután minumium 70 ezer dollárt vihetnek évente haza a 120 fős cég dolgozói.

A fantasztikus bejelentés után volt, akinek megduplázódott a bére. Korábban 48 ezer dollár volt az átlagfizetés. Összehasonlításképpen, az Egyesül Államokban jelenleg óránként 7 dollár a minimálbér, ami 17 ezret jelent egy évben.

Nem őrült meg a cégvezető, egy tanulmány hatására döntött így. Az elemzésben Angus Deaton közgazdász és a Nobel-díjas Daniel Kahneman pszichológus azt fejtegette, hogy annál boldogabbak a dolgozók, minél többet  minél többet keresnek. Első blikkre ez nem egy világmegváltó gondolat, de a tanulmány azt is mondja, hogy ez csak egy bizonyos pontig van így, és a kritikus szint 75 ezer dollár körül van.

Dan Price úgy nyilatkozott a döntésről, teljesen abszurd volt, hogy 100-szor többet keresett, mint a dolgozói, főleg, hogy nincs is szüksége ennyi pénzre. Minél több van, annál bonyolultabb az életed – tette hozzá. Azt is elmondta, nem aggódik amiatt, hogy ezután nem élhet nagy lábon, mert csak egy kutyája és egy 12 éves Audija van.

Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, iratkozzon fel hírlevelünkre!

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.