2006. április. 09. 21:51 MTI Utolsó frissítés: 2006. április. 09. 22:16 Választás 2006

"A tiszta választásoktól ez nagyon messze volt"

A parlamenti küszöböt biztosan el nem érő Munkáspárt és MIÉP vezetői tartanak a kétpárti országgyűléstől. Csurka István MIÉP-elnök szerint a médiumokhoz való egyenlőtlen hozzáférés miatt nem lehet tiszta választásokról beszélni. Kovács Dávid megdöbbent az SZDSZ sikerén.

Csurka István a MIÉP V. kerületi irodájában tartott sajtótájékoztatón - a szavazatok 14 százalékos feldolgozottsága mellett, amikor a Harmadik Út választási szövetség 2 százalékos eredményt ért el - úgy fogalmazott: a MIÉP-Jobbik számára nagyon nehézzé vált a parlamentbe kerülés, de még nem lehetetlen. A MIÉP vezetője azt mondta, "a tiszta választásoktól ez nagyon messze volt", mert a médiumokhoz való hozzájutás teljesen egyenlőtlen volt, és a MIÉP-Jobbik eredménye ennek a függvénye.

Kovács Dávid, a Jobbik Magyarországért Mozgalom elnöke is azt hangsúlyozta, hogy a Harmadik Út szövetséget teljes mértékben kiszorították a közéletből, a nyilvánosságból. Ezt igazolja az Országos Választási Bizottság csütörtöki határozata arról, hogy a közszolgálati rádió és televízió diszkriminatív módon nem foglalkozott a Harmadik Úttal.

Kovács Dávid azt mondta, megdöbbenéssel tölti el az SZDSZ választási eredménye, az, hogy egy szélsőséges politikai erő képes négyévente ekkora szavazótábort összegereblyézni. Szerinte elkeserítő, hogy negyedmillióan támogatják "ezt a szélsőséges programot".

"A két nagy párt kiszorította a többit, a kétpárti parlamenttel kapcsolatos félelmek jogosak voltak" - mondta Thürmer Gyula, a Magyar Kommunista Munkáspárt elnöke a szavazatok mintegy 40 százalékának összeszámlálása után tartott sajtótájékoztatóján vasárnap este. "A kétpárti parlament rosszabb mint az egypárti parlament, jelentősen korlátozza a demokrácia mozgásterét" - mondta Thürmer Gyula.

hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.