Annak, aki nem tartja megbízható operációs rendszernek a nyílt forráskódú Linuxot, meggyőző ellenérv lehet, hogy a...
Annak, aki nem tartja megbízható operációs rendszernek a nyílt forráskódú Linuxot, meggyőző ellenérv lehet, hogy a világ legnagyobb teljesítményű szuperszámítógépeit bemutató Top 500 listán túlnyomó részben (459 gép esetén az 500-ból) Linux alapú megoldások szerepelnek, a 10 legjobb gép közül pedig haton SUSE Linux Enterprise, vagy egy arra épülő operációs rendszer fut. A nemzetközi trendekhez hasonlóan az idén tavasszal átadott pécsi és debreceni szuperszámítógépek is ezeken az alapokon működnek, a Novell SUSE Linux Enterprise Server 11-es kiadása fut rajtuk.
A SUSE Linux Enterprise Server támogat minden fontos szabványt a nagy sebességű memória- és lemezkezeléshez. A megoldás emellett, a legújabb fejlesztéseknek köszönhetően, akár 4096 processzort, 64 TB memóriát és 8 EB méretű fájlrendszert is támogat.
A Linux alapokon futó szuperszámítógépeket általános kutatói célra használják a különböző tématerületekkel foglalkozó, tudományos szimulációkat végző tudósok. Többek között a kémia, a fizika, a rákkutatás, a gyógyszerkutatás és a csillagászat területein veszik igénybe az ilyesfajta számítógépek nyújtotta határtalan lehetőségeket. A tudományos szimulációk jelentős mértékben elősegítik és hatékonyabbá teszik a különféle kutatásokat, például egy gyógyszer-hatóanyag szimuláció szignifikánsan csökkenti a laboratóriumi költségeket, és növeli a kutatás eredményességét. Amúgy az IBM szuperszámítógépe, a Jeopardy kvízműsor két korábbi bajnokát legyőző Watson is SUSE Linux Enterprise Servert futtat.