Tech techline.hu 2011. szeptember. 17. 09:45

Heti TOP: a Windows 8 lehetőségeitől a lopott notebook követéséig

Ezen a héten rengeteg képpel és részletes elemzéssel szolgáltunk a Windows 8-ról, sőt, tippeket is adtunk a...

Ezen a héten rengeteg képpel és részletes elemzéssel szolgáltunk a Windows 8-ról, sőt, tippeket is adtunk a használatához. Ezen kívül megnéztük, miként lehet nyomon követni ellopott notebookunkat, tradicionális japán mintákat töltöttünk le háttérképnek, őt, azt is megnéztük, mennyivel megy az egérkurzor a képernyőn!

Windows 8: mit tud majd valójában? Kipróbáltuk a DP verziót!
A Microsoft a BUILD konferencia első napján lerántotta a leplet a Windows 8 főbb újdonságairól, sőt, letölthetővé is tették a Developer Preview változatot (ennek telepítéséről és használatáról készítettünk részletes összefoglalót, illetve bemutattuk a rendszer újdonságait is).
Tovább a cikkhez >>>

Így tudhatjuk meg, merre jár az ellopott notebook [videóval]
Remek dolog a notebook és az okostelefon, két nagy gond van csak velük: könnyű elhagyni őket és előszeretettel lopják mindkettőt.
A Norton Anti-Theft segítségével viszont elvileg nyomára akadhatunk eltűnt windowsos notebookunknak vagy androidos okostelefonunknak, táblagépünknek.
Tovább a cikkhez >>>

Tipp: A Windows 7-es Start menü engedélyezése a Windows 8 DP változatában
Aki letöltötte és telepítette a Windows 8 DP változatát, tapasztalhatta, hogy a régi "jó" Start menü bizony eltűnt, és a Start gomb hatására (vagy a Windows billentyű lenyomására) már az új Start felület jelenik meg, a maga mozaikos elrendezésével.
Ezzel persze nincs semmi baj, ám ha valaki ragaszkodik a régi Start menühöz, azt is előcsalogathatja a Windows 8 DP-ben.
Tovább a cikkhez >>>

Parallels 7: a Windows 8 DP telepítése [videó]
A pár napja letölthető Windows 8 Developer Preview telepítéséről készítettünk egy gyors videót, hogy aki most kezd neki, tudja, mire számítson.
Tovább a cikkhez >>>

Gyönyörű hátterek tradicionális japán mintákkal
Sokunkat vonz a misztikus távol-keleti kultúra. Ha a számítógépünkön is szeretnénk némi ízelítőt kapni belőle, érdemes lesz kipróbálni az ingyenes háttérgeneráló eszközt a Japonizert.
Tovább a cikkhez >>>

Saját Wordpress téma készítése, programozói tudás nélkül
A Wordpress egy remek blog-platform (kicsit több is már annál), amely ráadásul nem csak a Wordpress.com-on használható, hanem akár saját szerverre is feltehetünk egy Wordpress-alapú oldalt. Még csak különösebb programozói tudás sem kell a dologhoz, hiszen egyszerűen telepíthető a rendszer, oldalunk külsejét pedig rengeteg látványos téma közül választhatjuk ki.
Ha valaki ennek ellenére saját témát, elrendezést szeretne frissen elkészült blogjához, weboldalához, de nem igazán van otthon a HTML, PHP és CSS világában, annak érdemes megismerkednie a Lubith nevű oldallal.
Tovább a cikkhez >>>

Parallels Desktop 7: Windows a Macen, egyre kényelmesebben
A Parallels Desktop az egyik legjobb megoldás, ha az OS X mellett Windowst is szeretnénk használni, anélkül, hogy ehhez újra kellene indítani a gépet és a Boot Camp segítségével telepített Windowst elindítani. A virtuális gépben "tartott" Windows bármikor startolhat, a telepített windowsos programok futnak külön ablakban, vagy az OS X-es alkalmazások között elvegyülve, használhatunk közös vágólapot, mindkét rendszer eléri egymás állományait stb.
Tovább a cikkhez >>>

OS X tipp: mi foglalja a helyet a merevlemezen?
Kezdünk kifogyni a szabad helyből? Semmi gond, az ember szinte mindig talál felesleges dolgokat a gépén, amelyeket törölve bőségesen szabadíthat fel szabad helyet a merevlemezen. A kérdés csak az, pontosan mit is keressünk, milyen jellegű adatok, fájlok zabálják fel a háttértár kapacitását.
Tovább a cikkhez >>>

Mennyivel megy az egérkurzor?
Éppen a múlt héten választottuk a hét alkalmazásának a WinOmetert, amelynek segítségével lemérhető, hányszor kattintunk az egérrel, hányszor ütünk le billentyűket és mekkora utat teszt meg az egérkurzor, adott idő alatt. Ennek örömére most belefutottunk egy Ashampoo-féle megoldásba is, amely ugyan nem méri a kattintások és billentyűleütések számát, viszont a megtett út hosszának rögzítése mellett egy egészen extrém dolgot is figyel: az egérkurzor sebességét.
Tovább a cikkhez >>>

 

Hirdetés