A hosszú hétvége nem jelentette mindenki számára a pihenést, ugyanis két jelentős informatikai versenyre is sor...
A hosszú hétvége nem jelentette mindenki számára a pihenést, ugyanis két jelentős informatikai versenyre is sor került. A Magyar Villamosmérnök- és Informatikus-hallgatók Egyesülete immár tizenkettedik alkalommal rendezte meg a Challenge24-et. Idén az Egyesült Államoktól Dél-Afrikáig a világ minden tájáról érkeztek résztvevők, hazánkat három magyar csapat képviselte a döntőn. A Challenge24 az elmúlt években az egyik legjelentősebb programozóversennyé nőtte ki magát, amit a szponzorok növekvő száma és érdeklődése is mutat. A nemzetközi óriások – például az SAP, a Google és a Facebook – mellett olyan élvonalbeli magyar informatikai cégek is támogatták az eseményt, mint a LogMeIn, a Nav N Go, a Prezi vagy a Graphisoft.
A verseny során nincs megkötés arra nézve, hogy milyen eszközöket használnak fel a résztvevők, egyedül az internet használata és a külvilággal való érintkezés tiltott. A 24 óra alatt idén összesen 8 feladatot kellett megoldani. Ezek között helyett kapott egy stratégiai játék intelligenciájának megírása, és egy olyan feladat is, melynek során a csapatoknak a játéktermekből ismert léghoki 30 fős változatához kellett algoritmust írniuk.
Az idei verseny győztese az orosz Havka-papstvo csapat lett. Második helyezést ért el a dél-afrikai TheTeddyborg csapat, a harmadik helyen pedig a cseh és szlovák tagokból álló Charles_University_Legion végzett. A legjobb magyar csapat csak egy hajszállal csúszott le a dobogóról. A negyedik helyen végzett grotzsch_men tagjai, Engedy Balázs, Nikházy László, Ludányi Ákos eredményükkel ismét bizonyították, hogy a magyar fiataloknak is helyük van a világ legjobb programozói között.
Ezalatt Gyulán harmadik alkalommal került megrendezésre a szintén 24 órás Infomaraton verseny, amelyet magyar középiskolák tanulóinak rendeztek. Az Infomaraton célja, hogy az informatikusnak tanuló középiskolásokat olyan életszerű helyzetek elé állítsa, melyekkel a szakmájukban gyakran fognak találkozni. Éppen ezért a versenyzőknek egy kerettörténetre felfűzött feladatsor megoldásával kellett bizonyítaniuk tudásukat, mely szerint egy légitársaság új irodaházba költözik, és az ehhez kapcsolódó infrastruktúra-tervezési és -építési feladatok elvégzésére keres megoldásszállítót.
Az első és a harmadik helyen a Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakközépiskola csapatai, míg a másodikon a Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakközépiskola és Kollégium csapata végzett.