Tech techline.hu 2012. május. 31. 17:30

Bocsánatot kértek a kínaiak a Photoshop manipuláció miatt

Ne higgyünk a szemünknek – a fotózás és a képek már nem ugyanazt jelentik, mint például ötven évvel ezelőtt.

Ne higgyünk a szemünknek – a fotózás és a képek már nem ugyanazt jelentik, mint például ötven évvel ezelőtt. Mindennek oka nem a  Photosop – a világ legbotrányosabb manipuláció sok esetben még az Adobe-korszak előtt készültek, tény azonban, hogy a „fotóbolt” sokat lendített a műfajon. Előszeretettel alkalmazzák a képek utólag manipulálását a politikában is (a híres iráni rakéták esete ugye ugye…) a legtöbb esetben azonban ügyesen csinálják. Néha azonban botrányosan rossz minőségű, még a legavatatlanabb szemlélő számára is egyértelműen hamis (fake) képeket dobnak össze a sajtóosztályokon. A legújabb elrettentő példa Zheijang tartomány (Kína) Yuhang negyedének sajtóosztályáról került ki.

A képen azt láthatjuk, ahogy helyi prominensek megtekintenek egy parkosítási projectet. Vagy nem… A kép annyira gyenge „soppolás”, hogy Yuhang sajtóosztálya később az interneten bocsánatot kért miatta, ami Kínában elég ritka dolog. Jobb oldalon látható a két eredeti fotó, amiből igen béna módon ollózták össze az elkészült sajtófotót.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.