Tech techline.hu 2012. január. 29. 17:05

A tabletek veszélyeztetik a nyakakat?

Míg a számítógép használata az esetleg helytelen egérkezelés, billentyűhasználat miatt elsősorban a kezekre, a...

Míg a számítógép használata az esetleg helytelen egérkezelés, billentyűhasználat miatt elsősorban a kezekre, a csuklóra és az alkarra nézve jelenthet gondot, azoknak is mozgásszervi problémákkal kell számolniuk, akik tabletet használnak, legalábbis ez derül ki a Harvard egyetem Közegészségügyi Intézetének egyik friss tanulmányából. A dolog egyetlen szépséghibája, ahogy azt a computerworld.hu is megjegyzi, hogy a tanulmány készítésében az Apple egyik fő riválisának, a Microsoftnak kutatói segítettek. No de ne szőjünk összeesküvés-elméleteket, bizonyára lehet valami abban, hogy a tabletek hosszú ideig történő használata során a fej, a nyak és a vállak olyan pozícióban kénytelenek lenni, ami természetellenes terhelésnek teszi ki őket.

Ha érdekli, mi az élettani magyarázat, illetve hogy milyen tartással kerülhető el, hogy később ne legyenek mozgásszervi panaszaink, kattintson a computerworld.hu idézett cikkére.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.